آموزش عادت‌های خواب به کوچولوهای نوپا

آموزش عادت‌های خواب به کوچولوهای نوپا

کافی و به موقع بخوابید!

خواب کافی به همان اندازه‌ای که برای بزرگسالان اهمیت دارد، برای بچه‌ها هم از اهمیت زیادی برخوردار است. هر چند تا پیش از یک سالگی وظیفه درست خواباندن کوچولوها به عهده پدر و مادر است اما از دوره نوپایی بچه‌ها، وقت آن می‌رسد که زمان درست خوابیدن را به بچه‌ها آموزش دهید.

در این مطلب روال درست خوابیدن به کوچولوهای نوپا را آموزش داده‌ایم:

یک برنامه ثابت خواب ایجاد کنید

برای ایجاد یک برنامه خواب ثابت برای کوچولوها سعی کنید هر شب را با یک برنامه ثابت آرامش بخش شروع کنید: تعویض لباس خواب، مسواک زدن و شستن صورت برنامه‌هایی هستند که می‌توانند به عنوان عادات ثابت پیش از خواب طراحی شوند. برای بچه‌هایی که برای بازی بیشتر در برابر خواب مقاومت می‌کنند، می‌توانید این عادات را به یک روال سرگرم کننده تبدیل کنید.

به برنامه خواب کوچولو وفادار باشید

نکته مهم پس از ایجاد برنامه خواب این است که به برنامه‌تان پایدار باشید و حتی در زمانی که بیرون از خانه هستید ساعت خواب کوچولو را تغییر ندهید. بچه باید بداند که وقتی زمان خوابش فرا می‌رسد هیچ چیزی نمی‌تواند در برنامه خواب او اختلال ایجاد کند.

فضای راحتی ایجاد کنید

برنامه خواب کوچولو را تبدیل به یک روال دستوری نکنید. اجازه دهید او احساس خوبی به برنامه خوابش داشته باشد تا در برابر آن مقاومت نکند. برای ایجاد این حس به کوچولو اجازه دهید عروسک یا پتوی مورد علاقه اش را با خود به تخت ببرد، پیش از خواب آب بخورد و حتی پیش از بسته شدن در اتاقش، چراغ خواب روشن شود. این کارها بهانه‌ای برای بیرون آمدن از تخت برای فسقلی باقی نمی‌گذارد!

پیش از جواب دادن به او صبر کنید

هر بار که او شما را صدا می‌زند، چند دقیقه بیشتر صبر کنید. زمانی که به او پاسخ می‌دهید، یادآوری کنید که وقت خواب است. اگر به اتاق او می‌روید، چراغ را خاموش نگه دارید و زود خارج شوید.

صبور باشید

فراموش نکنید آموزش عادت‌های صحیح خواب به کوچولوها نوپا در یک شب اتفاق نمی‌افتد. صبور باشید و به تکرار رفتارهای مشابه در زمان خواب ادامه دهید. به مرور زمان، کوچولوی شما رفتار بر اساس این برنامه را به خوبی یاد می‌‌گیرد.

آموزش عادت‌های خواب به کوچولوهای نوپا
اگر مفید بود امتیاز دهید.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

از پمپرز بیشتر بخوانید
ما را دنبال کنید

وب سایت ایرانی برند «پمپرز»، با هدف رشد سالم و شاد بچه‌ها فعالیت می‌کند. این وب سایت در بخش‌های مختلفی مثل بارداری، نوزاد، کودک، کودک نوپا، والدین و درباره پمپرز، نکات، توصیه‌ها و اطلاعات زیادی در اختیار والدین به خصوص مادرها می‌گذارد. همچنین وب سایت ایرانی پمپرز، مرجع معتبری برای اطلاع از ویژگی‌های مختلف پوشک‌های پمپرز، راهنمای انتخاب سایزهای مناسب و مراکز مورد تایید فروش پوشک‌های پمپرزهای اصل آلمان است.

در حال حاضر سه محصول پمپرز در انواع پوشک بچه baby dry، پوشک پریمیوم، پوشک شورتی به صورت قانونی در دسترس شما هستند.