راهکارهای پمپرز به مامان و باباها برای خواباندن کودکان نوپا

راهکارهای پمپرز به مامان و باباها برای خواباندن کودکان نوپا

خواب شبانه آرام کوچولوها

مراقبت از کوچولوی نوپا، از اولویتهای مامان و باباهاست!  این مراقبت‌ها تنها به طول روز خلاصه نمی‌شود و لازم است پدر و مادرها شب‌ها هم کوچولوها را به حال خودشان رها نکنند. یکی از دلایل به هم خوردن آرامش خواب بچه‌ها، دیدن کابوس‌های شبانه یا بیدار شدن و ناگهانی و ترسیدن از تاریکی است. پمپرز در رابطه با ترس‌های شبانه بچه‌ها توصیه‌هایی به شما پدر و مادرها دارد.

دلایل ترس‌های شبانه بچه‌ها

اتفاقاتی مثل کابوس‌ها و خواب‌های ترسناک می‌تواند آرامش شبانه کودکی که تازه راه افتاده است را به هم بزند. معمولا این وحشت‌های شبانه از به دلایل متفاوتی برای کوچولوها ایجاد می‌شوند و در بیشتر موارد، کوچولوی نوپا ممکن است پس از دو ساعت خوابیدن، با وحشت از خواب بپرد.در این حالت ممکن است با آنکه او بیدار و بی‌قرار به نظر می‌رسد، واکنشی از خود نشان ندهد. در نیمه‌های شب، آرام کردن کوچولوی شما مشکل می‌شود پس بد نیست زمانی را برای عوض کردن پوشک او صرف کنید تا کمی هم حواس کوچولوی پریشان خود را پرت کنید.

راهکارهایی برای آرام کردن بچه‌ها پس از ترس شبانه

اگر کودک شما در اثر ترس یا کابوس شبانه بی‌قرار شد، در ابتدا نور خانه را کم نگه دارید و با او آرام صحبت کنید. به او اطمینان دهید که کنارش هستید و او آسیبی نمی‌بیند.  وحشت‌های شبانه‌ بچه‌ها بین 10 تا 30 دقیقه طول می‌کشد و پس از آن، دوباره آرام می‌گیرد و به خواب می‌رود. علاوه بر آن، صبح که می شود، هیچ کدام از اتفاقات این شب را به یاد نخواهد‌ آورد. این را به یاد داشته باشید بعضی از این وحشت‌های شبانه زمانی اتفاق می افتد که کوچولوی نوپای شما زیادی خسته شده‌باشند و پیش از خواب حسابی شیطنت کرده باشد.

تاثیر چرت نیم‌روزی بر آرامش شبانه بچه‌‌ها

بد نیست مامان و باباها به چرت نیم‌روز کوچولویشان بیشتر اهمیت بدهند! همچنین داشتن یک روند روتین و تکراری برای خواب کوچولوهای یک ساله، مهم است. در صورتی که کوچولویتان بر اساس یک برنامه تعریف شده می‌خوابد و همچنان از وحشت‌های شبانه رنج می‌برد، فرایند خواباندن او را 30 دقیقه دیرتر یا زودتر از گذشته امتحان کنید. البته اصلا نگران نباشید؛ چرا که وحشت‌های شبانه به هر شکلی که بروز پیدا کنند، با بزرگتر شدن کودک ناپدید خواهند شد و نوپای شما به زودی به خواب کامل و آسایش بخش شبانه بازخواهد گشت.

راهکارهای پمپرز به مامان و باباها برای خواباندن کودکان نوپا
5 (100%) 1 رای

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

پمپرز اصل آلمان در ایران
از پمپرز بیشتر بخوانید
ما را دنبال کنید

وب سایت پوشک «پمپرز ایران»، با هدف رشد سالم و شاد بچهها فعالیت میکند. این وب سایت در بخشهای مختلفی مانند بارداری، نوزاد، کودک، کودک نوپا، والدین و درباره بهترین پوشک های پمپرز، نکات، توصیهها و اطلاعات زیادی در اختیار والدین به خصوص مادرها میگذارد. همچنین وب سایت پوشک پمپرز ایران، مرجع معتبری برای اطلاع از ویژگیهای مختلف بهترین پوشکهای پمپرز، راهنمای انتخاب سایزهای مناسب پوشک و نمایندگی پوشک و مراکز مورد تایید فروش پوشک پمپرزهای اصل آلمان در ایران است.

در حال حاضر سه محصول پمپرز در انواع پوشک بچه baby dry، پوشک پریمیوم، پوشک شورتی به صورت قانونی در دسترس شما هستند.