نکات و توصیه‌هایی برای بهتر خوابیدن بچه‌ها

نکات و توصیه‌هایی برای بهتر خوابیدن بچه‌ها

یه خواب راحت حق منه!

همه پدر و مادرها خوب میدانند که یک خواب کامل در طول شب برای نوزادان تاثیر مهمی در رشد و سلامت آنها خواهد داشت. برای خیلی از پدر و مادرها خواباندن و به رختخواب بردن بچهها دغدغه مهمی است که همراه با نگرانی آنها برای اطمینان از ایمنی فرزندانشان هنگام خواب، جدیتر هم میشود. پمپرز برای حفظ آسایش و ایمنی بچه‌ها در خواب، توصیههای مفیدی برایتان دارد:

اشیا نرم و پرزدار را از بچهها دور کنید

در انتخاب اشیا مورد استفاده برای کودکتان، اجناس سفت را به جنس نرم ترجیح دهید. چرا که وسایل نرم معمولا کرکی یا پرزدار هستند و ممکن است تنفس بچهها را دچار مشکل کنند. توصیه کارشناسان پمپرز به شما این است که کودک خود را روی یک تشک سفت بخوابانید. همچنین تخت نوزاد خود را از حیوانات و اسباب بازیهای پشمی، بالش، پتو و ضربه گیر تخت پرزدار و هر چیز نرم دیگری که میتواند خطر خفگی را افزایش دهد خالی کنید. اگر کودکتان در کالسکه یا آغوشی به خواب رفته،خیلی سریع او را به  تخت خواب یا محلی امن و مناسب برای خواب منتقل کنید.

کودکتان را خنک نگهدارید

 قبل از خواب، لباس نوزاد خود را عوض کنید و برای آرامش بیشتر او در زمان خواب، لباس راحت و سبکتری تنش کنید. با توجه به دمای طبیعی اتاق، باید لباس کوچولوها نهایتا یک لایه بیشتر از چیزی باشد که خودتان می‌پوشید. برای اینکه متوجه شوید شرایط دمای اتاق و بدن نوزاد شوید، به ظاهر او هنگام خواب توجه کنید. اگر در طول شب عرق میکند، موهایش خیس یا گونههایش برافروخته میشود یا اگر سریع نفس میکشد وقفسه سینهاش داغ است، معلوم میشود که دمای اتاق و در نتیجه بدن کودک بالاتر از دمای طبیعی و مورد نیاز اوست.

نوزاد را طاق باز بخوابانید

نوزادان را در سال اول زندگیشان باید به پشت (طاق باز) خواباند. اگر نوزاد شما میتواند در زمان بیداری، خودش از شکم به پشت غلت بزند، هیچ اشکالی ندارد که در هنگام خواب هم این کار را انجام دهد. با این حال بهتر است که در زمان شروع خوابش به پشت خوابیده باشد.

خواب نوزاد باید پر از رؤیاهای شیرین باشد. اگر  نکات و توصیه‌های پیشنهادی پمپرز را را رعایت کنید، شما و کودکتان می توانید خوابی کامل و آرام داشته باشید.

نکات و توصیه‌هایی برای بهتر خوابیدن بچه‌ها
اگر مفید بود امتیاز دهید.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

از پمپرز بیشتر بخوانید
ما را دنبال کنید

وب سایت ایرانی برند «پمپرز»، با هدف رشد سالم و شاد بچه‌ها فعالیت می‌کند. این وب سایت در بخش‌های مختلفی مثل بارداری، نوزاد، کودک، کودک نوپا، والدین و درباره پمپرز، نکات، توصیه‌ها و اطلاعات زیادی در اختیار والدین به خصوص مادرها می‌گذارد. همچنین وب سایت ایرانی پمپرز، مرجع معتبری برای اطلاع از ویژگی‌های مختلف پوشک‌های پمپرز، راهنمای انتخاب سایزهای مناسب و مراکز مورد تایید فروش پوشک‌های پمپرزهای اصل آلمان است.

در حال حاضر سه محصول پمپرز در انواع پوشک بچه baby dry، پوشک پریمیوم، پوشک شورتی به صورت قانونی در دسترس شما هستند.