سینه خیز رفتن بچه‌ها از چه زمانی آغاز می‌شود؟

سینه خیز رفتن بچه‌ها از چه زمانی آغاز می‌شود؟

شروعی برای کشف دنیا!

سینه خیز رفتن یکی از جدی‌ترین حرکات بچه‌ها قبل از راه افتادن و حتی چهار دست و پا رفتن است. به طور معمول بچه‌ها بین 7 تا 10 ماهگی شروع به سینه خیز رفتن می‌کنند. با این حال اگر کودک شما کمی دیرتر از این زمان سینه خیز را شروع کرد، نگران نشوید! بعضی از بچه‌ها در مراحل دیگر رشدشان موفق عمل می‌کنند و نباید مراحل رشد جسمانی آنها را تنها با یک ملاک بسنجید. بعضی از بچه‌ها بدون سپری کردن مرحله سینه خیز ، در همان مرحله اول خودشان را از مبلمان بالا می‌کشند تا بایستند.

بچه‌ها چطور سینه خیز رفتن را یاد می‌گیرند؟

کوچولوی شما برای شروع مرحله سینه خیز رفتن به قدرت گردن، شانه‌ها و بازوهایش نیاز دارد. بنابرین شما در حدود 5 تا 8 ماهگی و همزمان با قدرت گرفتن عضلات و استخوان‌های آنها متوجه می‌شوید که او تلاشش را برای سینه خیز رفتن شروع می‌کند. او کارش را با تمرین بالا بردن دست و سینه‌اش در زمان‌هایی که روی شکم خوابیده آغاز می‌کند. کوچولوی شما ممکن است دست‌ها و زانوهایش را تکیه گاه قرار دهد و حتی به شکل بامزه‌ای حرکاتی شبیه به شنا کردن را انجام دهد. او در نهایت با این کارها قدرت چرخیدن به هر دو طرف را پیدا می‌کند.

همین حرکات کوچک به افزایش قدرت ماهیچه‌ها و آمادگی او برای سینه خیز رفتن کمک می‌کند. بعد از یک بار انجام دادن این کارها شما مشاهده می‌‌کنید که کودکتان با اعتماد به نفس بیشتری می‌خزد. سینه خیز رفتن به حفظ تعادل کودک و در نهایت شروع راه رفتن او کمک می‌کند.

به یاد داشته باشید که کوچولوی شما درست مثل بزرگسالان شخصیت خاص خودش را دارد می‌خواهد به شکل منحصر به فرد خودش هم سینه‌خیز برود.

آنها چند شیوه متفاوت برای سینه خیز رفتن دارند که همه آنها درست و گاهی برای ما بزرگترها خنده‌دار است. هیچ کدام از شیوه‌ها اشتباه نیست. حتی اگر به عقب بخزد مثل یک ماشین که دنده عقب می رود!

از زمانی که کوچولوی شما سینه خیز رفتن را یاد می‌گیرد، شما با کودکی بدون توقف و خستگی ناپذیر رو‌به رو می‌شوید. به همین دلیل شما باید اطراف را نگاه کنید و خانه‌تان را برای بچه ایمن کنید چون ممکن است در زمانی که حواستان به او نیست از تعداد خراب کاری‌های او یک زمان کوتاه تعجب کنید.

آغاز ماجراجویی‌ها و انتخاب یک پوشک مناسب

زمانی که کودک شما با سینه خیز رفتن ماجراجویی‌اش را آغاز می‌کند شما باید پوشک او را تغییر دهید. یکی از بهترین راه‌ها انتخاب پوشک شورتی است که برای دوره سینه خیز بچه‌ها بسیار مفید است.

پوشاندن و درآوردن این پوشک‌ها بسیار آسان است. بنابراین کودک شما می‌تواند به راحتی سینه خیز برود و خیلی زود به بازی کردنش ادامه بدهد و از دنیای کودکی‌اش لذت ببرد.

چه وقتی باید از سینه خیز نرفتن کودکتان نگران شوید؟

از آنجا که بعضی از بچه‌ها از مرحله سینه خیز و حتی چهار دست و پا رفتن عبور می‌کنند و مستقیما راه رفتن را آغاز می‌کنند، نیازی نیست خیلی نگران شوید. با این حال اگر بعد از 12 ماه کودک شما هیچ نشانه‌ای از تحرک نشان نداد، باید با پزشک کودکتان در این باره مشورت کنید.

بچه تا چه مدت قبل از راه رفتنش سینه خیز می‌رود؟

بعد از اینکه دلبندتان سینه خیز رفتن را شروع مرد، ، تنها باید صبر کنید تا اولین قدمش را بردارد. او یاد می‌گیرد چگونه زانوهایش را بکشد و خم کند و با تکیه به یک شی محکم بیاستد.

معمولا کودک شما حدود 12 تا 15 ماهگی شروع به راه رفتن می‌کند اما بعضی از بچه‌ها شاید کمی زودتر یا دیرتر از این زمان شروع به راه رفتن کنند.

سینه خیز رفتن بچه‌ها از چه زمانی آغاز می‌شود؟
3.3 (66.67%) 3 رایs

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

پمپرز اصل آلمان در ایران
از پمپرز بیشتر بخوانید
ما را دنبال کنید

وب سایت پوشک «پمپرز ایران»، با هدف رشد سالم و شاد بچهها فعالیت میکند. این وب سایت در بخشهای مختلفی مانند بارداری، نوزاد، کودک، کودک نوپا، والدین و درباره بهترین پوشک های پمپرز، نکات، توصیهها و اطلاعات زیادی در اختیار والدین به خصوص مادرها میگذارد. همچنین وب سایت پوشک پمپرز ایران، مرجع معتبری برای اطلاع از ویژگیهای مختلف بهترین پوشکهای پمپرز، راهنمای انتخاب سایزهای مناسب پوشک و نمایندگی پوشک و مراکز مورد تایید فروش پوشک پمپرزهای اصل آلمان در ایران است.

در حال حاضر سه محصول پمپرز در انواع پوشک بچه baby dry، پوشک پریمیوم، پوشک شورتی به صورت قانونی در دسترس شما هستند.