کوچولوی گریان را چطور آرام کنیم؟!

کوچولوی گریان را چطور آرام کنیم؟!

راه‌هایی برای آرام کردن بچه‌های بهانه‌گیر

یکی از راه‌های ارتباطی نوزادان برای فهماندن نیازهایشان به والدین گریه کردن است. به همین دلیل است که آنها در اولین ماه‌های تولدشان گاهی بیش از حد گریه می‌کنند. در این شرایط ممکن است شما احساس کنید مرتکب اشتباهی شده‌اید و خودتان را مقصر بدانید. در این شرایط منطقی‌ترین کار این است که دست و پایتان را گم نکنید و به اعصابتان مسلط باشید. کافی است پوشک کوچولو را چک کنید تا خیس نباشد و مطمئن شوید که گرسنه نیست. در بسیاری از موارد پس از رفع این دو مورد گریه بچه‌ها متوقف می‌شود اما اگر کوچولو همچنان به گریه کردن ادامه داد، احتمالا جایی از بدن او درد می‌کند.

کدام بچه‌ها بیشتر گریه می‌کنند؟

هر چند نوزادان در ماه‌های اول معمولا زیاد گریه می‌کنند اما بعضی از آنها به شلوغی حساس‌ترند و در جاهای پر سر و صدا مثل مهمانی‌ها یا جمع‌های پر سر و صدا بیشتر گریه می‌کنند.  با این حال دوره گریه‌های زیاد و طولانی بچه‌ها خیلی زود سپری می‌شود و شما به روزهای پر آرامش نزدیک می‌شوید!

تکنیک‌هایی برای آرام کردن بچه‌ها

کوچولوها وقتی بی‌حوصله می‌شوند، دوست دارند در حالی که بغلشان کرده‌اید تکانشان دهید، به پشتشان بزنید، با آنها برقصید یا راه بروید. پس در زمانی که کوچولو گریه می‌کند یکی از این تکنیک‌ها را امتحان کنید.

به خودتان مسلط باشید

گریه مداوم بچه‌ها ممکن است شما را ناراحت و عصبی کند. اما در این شرایط بچه را با عصبانیت تکان ندهید. اگر حس می‌کنید خسته و کلافه شده‌اید و ممکن است کنترلتان را از دست دهید، کوچولو را برای لحظاتی هر چند کوتاه روی تختش قرار دهید و استراحتی کوتاه بکنید. محکم تکان دادن کودک ممکن است باعث خونریزی در مغز بچه و حتی عاملی برای مرگ او شود.

شاید برایتان عجیب باشد اما این موضوعی است که از نظر علمی اثبات شده و به آن، سندرم کودک لرزانده شده می‌گویند که و وضعیتی بسیار جدی است. پس زمانی که شروع به از دست دادن آرامش خود می کنید، از شخص دیگری بخواهید تا تا در آرام کردن کوچولو به شما کمک کند.

کوچولوی گریان را چطور آرام کنیم؟!
اگر مفید بود امتیاز دهید.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

از پمپرز بیشتر بخوانید
ما را دنبال کنید

وب سایت ایرانی برند «پمپرز»، با هدف رشد سالم و شاد بچه‌ها فعالیت می‌کند. این وب سایت در بخش‌های مختلفی مثل بارداری، نوزاد، کودک، کودک نوپا، والدین و درباره پمپرز، نکات، توصیه‌ها و اطلاعات زیادی در اختیار والدین به خصوص مادرها می‌گذارد. همچنین وب سایت ایرانی پمپرز، مرجع معتبری برای اطلاع از ویژگی‌های مختلف پوشک‌های پمپرز، راهنمای انتخاب سایزهای مناسب و مراکز مورد تایید فروش پوشک‌های پمپرزهای اصل آلمان است.

در حال حاضر سه محصول پمپرز در انواع پوشک بچه baby dry، پوشک پریمیوم، پوشک شورتی به صورت قانونی در دسترس شما هستند.