آماده کردن بچه‌ها برای رفتن به‌ آرایشگاه

آماده کردن بچه‌ها برای رفتن به‌ آرایشگاه

کوتاه کردن موی کوچولوها برای اولین بار

معمولا پدر و مادرها برای بردن بچه‌ها به آرایشگاه برای اولین بار، با دردسرهایی رو به رو می‌شوند. این اتفاق شاید تا چندین مرتبه تکرار شود و ترس کودک از آرایشگاه به راحتی از بین نرود. این ترس تا حدی برای بچه‌ها طبیعی است اما کافی است قبل از اولین مراجعه به آرایشگاه، کودکتان را تا حدی نسبت به این موضوع آماده کنید. خواندن این مطلب نکاتی در اختیارتان می‌گذارد تا به از بین رفتن ترس کوتاه کردن موها، در کوچولویتان کمک کنید:

آرایشگاه مناسب انتخاب کنید

بهتر است بچه را به آرایشگاهی ببرید که صندلی مخصوص کودکان دارد و آرایشگر تجربه لازم در برخورد با بچه‌ها و کوتاه کردن موهایشان را داشته باشد. بعضی از آرایشگاه‌ها دیزاین کودکانه دارند و صندلی‌های آنها به شکل ماشین یا میزهای آرایشی عروسکی است. طبیعتا کودک در مواجهه با چنین دیزاینی نه تنها برای نشستن روی صندلی مقاومت نمی‌کند، بلکه برای زودتر نشستن روی این صندلی‌ها هیجان‌زده هم می‌شود.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر در محله خود آرایشگاهی با این ویژگی‌ها ندارید، در این زمینه به تحقیقاتتان ادامه دهید تا آرایشگاهی مناسب بچه‌ها پیدا کنید.

بازدید قبل از عملیات!

اگر فرزندتان یک کودک نوپاست، قبل از وقت تعیین شده به آرایشگاه بروید و همه جا را به او نشان بدهید. او را به آرایشگری که می‌خواهد موهایش را کوتاه کند معرفی کنید و بگذارید کوتاه شدن موهای کودکان دیگر را تماشا کند. مسلما وقتی بچه با محیط آشنا شود و ببیند که سایر هم سن و سالانش به راحتی روی صندلی ِآرایشگاه نشسته‌اند و موهایشان را کوتاه می‌کنند، تا حد زیادی ترسشان کم می‌شود.

آمادگی ذهنی در مورد آرایشگاه

علاوه بر بازدید حضوری از آرایشگاه، تصویرسازی مثبت از آرایشگاه هم می‌تواند در آماده شدن کودک موثر باشد. خواندن یک کتاب مصور در مورد کوتاه کردن مو برای اولین بار به کودک نوپای شما کمک می‌کند در مورد کوتاه شدن موهایش تصور مثبتی پیدا کند. توجه داشته باشید که از کلمه بریدن در معرفی آرایشگاه استفاده نکنید چون این کلمه می‌تواند با خطر یا درد برای بچه همراه باشد. در مقابل به او بگویید که قرار است یک مدل موی جدید و جالب داشته باشد و موهایش را مرتب یا اصلاح کند.

نکاتی در مورد کوتاه کردن موی بچه‌ها

– ممکن است کودک شما حاضر به استفاده از پیش‌بند نشود، به همین دلیل حتماً یک تیشرت اضافی به همراه داشته باشید.

– کودک نوپای پرتحرک و قیچی چندان میانه خوبی با هم ندارند. اگر فرزندتان در صندلی آرایشگاه خیلی تکان می‌خورد، خودتان روی صندلی بنشینید و او را روی پاهایتان نگه دارید و تحرکاتش را کنترل کنید.

– حتما از اولین تجربه کودک در آرایشگاه عکس‌هایی به عنوان یادگاری تهیه کنید و حتماً یکی از حلقه‌های موهایش را نگهدارید.

آماده کردن بچه‌ها برای رفتن به‌ آرایشگاه
1 (20%) 1 رای

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

پمپرز اصل آلمان در ایران
از پمپرز بیشتر بخوانید
ما را دنبال کنید

وب سایت پوشک «پمپرز ایران»، با هدف رشد سالم و شاد بچهها فعالیت میکند. این وب سایت در بخشهای مختلفی مانند بارداری، نوزاد، کودک، کودک نوپا، والدین و درباره بهترین پوشک های پمپرز، نکات، توصیهها و اطلاعات زیادی در اختیار والدین به خصوص مادرها میگذارد. همچنین وب سایت پوشک پمپرز ایران، مرجع معتبری برای اطلاع از ویژگیهای مختلف بهترین پوشکهای پمپرز، راهنمای انتخاب سایزهای مناسب پوشک و نمایندگی پوشک و مراکز مورد تایید فروش پوشک پمپرزهای اصل آلمان در ایران است.

در حال حاضر سه محصول پمپرز در انواع پوشک بچه baby dry، پوشک پریمیوم، پوشک شورتی به صورت قانونی در دسترس شما هستند.