خواباندن بچه‌ها و راهکارهای آن

خواباندن بچه‌ها و راهکارهای آن

کمک کنیم کوچولوها راحتتر بخوابند!

حتما به خوبی میدانید که خوب خوابیدن تاثیر مهمی در رشد و سلامت کوچولوی شما دارد. اما خیلی از مادرها از بدخواب بودن نوزادشان گلایه دارند و همیشه به دنبال راهکارهایی برای کمک به خوب خوابیدن فرزندشان هستند. ما در این مطلب به شما دستورالعملی از راههای خواباندن بچهها ارائه کردهایم. پس از دستورالعمل را چک کنید و به پاسخ بسیاری از سوالاتی که در زمینه خواباندن بچهها دارید برسید.

احساس خوب اتاق خواب نوزاد

یکی از موارد اثرگذار در خواب راحت نوزاد، دمای اتاق است. پس دمای اتاق فسقلی را طوری تنظیم کنید که خودتان در آن با لباسی راحت و سبک، احساس خوشایندی دارید. چنین دمایی با توجه به نوع پوشش بیشتر نوزادان و رو انداز سبکی که روی او میاندازید، ایدهال است. کودک شما در شرایطی که در فضایی راحت و گرم و نرم حضور دارد، قطعا راحت‌‌تر می‌خوابد.

لباس نوزادتان را سبک کنید

شاید تصور کنید اگر چند لباس روی هم تن نوزادتان کنید او گرمتر میشود و راحتتر میخوابد اما این تصور کاملا اشتباه است. لباسهای چند لایه باعث میشوند تا کوچولوی شما عرق کرده و کلافه شود. فراموش نکنید فرشته‌های کوچک شما در دمای عادی تنها نیاز به یک لایه لباس بیشتر از بزرگسالان دارند. بنابراین یک جلیقه پنبهای یا کیسه خواب برای اغلب شرایط آب و هوایی کافی و ایدهال است.

پوشش کف اتاق،گرما بخش و آرامشدهنده

شاید عجیب به نظر برسد اما پوشش کف اتاق هم در خواب راحت نوزاد شما اثرگذار است. پهن کردن فرش، کف اتاق نوزاد علاوه بر اینکه به گرمای اتاق کمک میکند، زیبایی خاصی هم به فضا میدهد. همچنین فرش و موکت میتوانند مثل یک مانع قوی در مقابل سر و صداها عمل کرده و به خواب راحت نوزاد در اتاق کمک کنند.

اتاق خواب نوزاد را تاریک نگه دارید

نصب پردههای ضخیم و لایههای محافظت کننده از نور آفتاب باعث میشوند تا نور صبحگاهی خورشید، دیرتر وارد اتاق خواب شود. همچنین نصب کلیدهای تنظیمکننده نور،در اتاق خواب یکی از راههایی است که به شما کمک میکند نور اتاق را به دلخواه تنظیم کنید و فضایی آرامبخش ایجاد کنید. کم کردن نور اتاق در زمانی که کوچولویتان آماده خوابیدن میشود روشی است که میتوانید از آن برای راحتتر خواباندن او استفاده کنید.

پخش صداهای آرامشبخش برای خواباندن کوچولوها

بعضی از بچهها در زمانهایی که ماشین لباسشویی یا جارو برقی روشناست، راحتتر میخوابند. پس اگر نوزادتان بدخواب شده، برای به زور خواباندن او تلاش بیهوده نکنید. کافی است کارهای روزمره و عادیتان برای نظافت منزل را در حوالی ساعت خواب کوچولو انجام دهید. شاید عجیب باشد اما صداهای خفیف و دنبالهداری که از وسایل برقی خانه ایجاد میشوند به خوابیدن نوزادان کمک میکند. صداهای این چنینی تقریبا شبیه به صداهایی هستند که نوزاد در زمان جنینی و زندگی در رحم مادر شنیده و با وجود آن صداها در شکم مادرش احساس امنیت و آرامش کرده است. شما به دکوراسیون گران قیمت یا اسباببازیهای فانتزی در اتاق کودکتان برای راحتتر خوابیدن او نیاز ندارید. کافی است نشانهای ساده برای راحتتر خوابیدن فسقلی پیدا کنید و ببینید که او با این نشانه چقدر راحتتر از قبل میخوابد.

خواباندن بچه‌ها و راهکارهای آن
1.5 (30%) 2 رایs

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

پمپرز اصل آلمان در ایران
از پمپرز بیشتر بخوانید
ما را دنبال کنید

وب سایت پوشک «پمپرز ایران»، با هدف رشد سالم و شاد بچهها فعالیت میکند. این وب سایت در بخشهای مختلفی مانند بارداری، نوزاد، کودک، کودک نوپا، والدین و درباره بهترین پوشک های پمپرز، نکات، توصیهها و اطلاعات زیادی در اختیار والدین به خصوص مادرها میگذارد. همچنین وب سایت پوشک پمپرز ایران، مرجع معتبری برای اطلاع از ویژگیهای مختلف بهترین پوشکهای پمپرز، راهنمای انتخاب سایزهای مناسب پوشک و نمایندگی پوشک و مراکز مورد تایید فروش پوشک پمپرزهای اصل آلمان در ایران است.

در حال حاضر سه محصول پمپرز در انواع پوشک بچه baby dry، پوشک پریمیوم، پوشک شورتی به صورت قانونی در دسترس شما هستند.