کوچولوی شما چه مدلی می‌خوابد؟!

کوچولوی شما چه مدلی می‌خوابد؟!

گونه‌های مختلف خواب کوچولوها را شناسایی کنید

بچه‌ها مدل‌های خواب متفاوتی دارند و با توجه به گونه منحصر به فرد خوابشان، اسامی مختلف و با مزه‌ای می‌گیرند. در این مطلب شما را با گونه‌های مختلف خواب بچه‌‌ها و اسامی این مدل‌ها آشنا کرده‌ایم. با خواندن توضیحات زیر می‌توانید گونه خواب کوچولویتان را با توجه به عادات مربوط به خوابش شناسایی کنید.

«جو تنتوم» کارشناس خواب پمپرز، توصیه‌هایی برای شما در رابطه با هر گونه از خواب کوچولوها دارد.

آواز خوان

این دسته از کوچولوها جزو بچه‌های سحرخیز به حساب می‌آیند. آنها صبح زود از خواب بیدار می شوند، آواز می‌خوانند و جیغ می‌کشند. باید به شما بگوییم که تلاش شما برای خواباندن دوباره آنها بی‌فایده است. چون آنها در مقابل تلاش شما مقاومت خواهند کرد.      

توصیه ی جو: برای خواباندن این مدل از بچه‌ها می‌توانید از صدای امواج که می‌تواند از یک برنامه ی مخصوص خواب یا دستگاه صداساز  پخش شود، کمک بگیرید. به پخش کردن صدا در طول زمان خواب کودک ادامه دهید تا وقتی که خواب او سبک می‌شود، مجددا آرامش لازم برای بازگشت به خواب را به او بدهد. خاموشی کامل هم می‌تواند نکته ی مهمی باشد. به خاطر داشته باشید که کودکان نمی‌توانند زمان را تشخیص دهند! آنها نمی‌دانند ساعت 5 صبح است! اگر کودک شما زود از خواب بیدار می‌شود، به جای ایجاد عادت سحرخیزی، سعی کنید به گونه ای با او برخورد کنید که تصور کند هنوز شب است!

خواب دوست

اگر مدل خواب کودک شما شبیه این سبک از بچه‌هاست باید بگوییم حسابی خوش به حالتان شده است! این کوچولوها عاشق خواب هستند و در هر موقعیتی می‌توانند راحت بخوابند. این بچه‌ها به اندازه‌ای راحت می‌خوابند که اگر متوجه اختلالی در خواب آنها شوید باید به مورد مشکوکی شک کنید. این بچه‌ها در زمان بی‌خواب شدن یا حالشان خوب نیست یا در حال دندان درآوردن هستند.

توصیه ی جو- در صورتیکه از سینه ی خود به این مدل از بچه‌ها شیر می‌دهید زمان شیردهی را 5 دقیقه افزایش دهید، و اگر با شیشه شیر به او شیر می‌دهید حجم آنرا 30 میلی لیتر بیشتر کنید. اگر کودک شما نزدیک شش ماهگی است، ممکن است نیاز داشته باشد که او را از شیر بگیرید.

شب زنده‌دار

کوچولوهای شب زنده‌دار شب‌ها دیر می‌خوابند و ممکن است چند بار در طول شب بیدار شوند. آنها با چشمانی باز ساعت‌های طولانی بیدار می‌مانند و نمی‌توانند دوباره بخوابد!

توصیه ی جو: یک جشن چرت میان روز می‌تواند گزینه خوبی برای جبران کم‌خوابی شبانه این بچه‌ها باشد! به کودک خود اجازه دهید در طول روز 3 ساعت بخوابد تا بتواند ساعت بیولوژیک درونی بدنش را تنظیم کند. کودکان به میزان زیادی از خواب نیاز دارند و این تنها یک افسانه است که می‌گوید اگر نگذارید کودکتان در طول روز بخوابد، او آنقدر خسته خواهد شد که تمام شب را در خواب سپری خواهد کرد.

بازیگوش

بچه‌هایی گه جزو دسته کودکان بازیگوش در خواب به حساب می‌آیند، شب‌ها از خواب بیدار می‌شوند، می‌ایستند و در طول شب دور خودشان جابه جا می‌شوند تا وضعیت راحتی برای خود پیدا کنند و البته علاقه‌ای به خوابیدن ندارند. آنها دیر می‌خوابند و صبح زود بیدار می‌شوند.

توصیه ی جو: کارهایی مثل حمام کردن، قصه خواندن و شیردهی قبل از خواب را برای آرام کردن ریتم خواب این مدل از بچه‌ها امتحان کنید. کودک شما به شدت خسته است پس درست مثل ما بزرگترها برای آرام گرفتن تقلا می‌کند.

کوچولوی شما چه مدلی می‌خوابد؟!
5 (100%) 1 رای

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

پمپرز اصل آلمان در ایران
از پمپرز بیشتر بخوانید
ما را دنبال کنید

وب سایت پوشک «پمپرز ایران»، با هدف رشد سالم و شاد بچهها فعالیت میکند. این وب سایت در بخشهای مختلفی مانند بارداری، نوزاد، کودک، کودک نوپا، والدین و درباره بهترین پوشک های پمپرز، نکات، توصیهها و اطلاعات زیادی در اختیار والدین به خصوص مادرها میگذارد. همچنین وب سایت پوشک پمپرز ایران، مرجع معتبری برای اطلاع از ویژگیهای مختلف بهترین پوشکهای پمپرز، راهنمای انتخاب سایزهای مناسب پوشک و نمایندگی پوشک و مراکز مورد تایید فروش پوشک پمپرزهای اصل آلمان در ایران است.

در حال حاضر سه محصول پمپرز در انواع پوشک بچه baby dry، پوشک پریمیوم، پوشک شورتی به صورت قانونی در دسترس شما هستند.