مراقبت از دندان‌های کودکان

مراقبت از دندان‌های کودکان

توصیه‌های دکتر سوزان دیکسون درباره سلامت دندان‌های کودکان

سلامت دندان برای سلامت عمومی و ظاهر کلی در طول زندگی اهمیت حیاتی دارد. این اهمیت به اندازه‌ای است که مراقبت‌های دندان‌ پزشکی از سنین پایین و با تخصص دندانپزشک اطفال رونق فراوانی پیدا کرده‌ است. بنابراین توصیه‌ می‌شود تا کودکان هر سال دو نوبت برای معاینه دندان‌هایشان به دندانپزشک اطفال مراجعه کنند.

در این مطلب به نکاتی در زمینه دندانپزشکی کودکان برای تضمین دوام درخشش لبخند کوچولوها برای همه عمر، اشاره کرده‌ایم.

دندانپزشکی را انتخاب کنید که رابطه خوبی با کودکان داشته باشد

برای انتخاب دندانپزشک دلبندتان به دنبال دندانپزشکی بگردید که اتاق انتظارش، رفتار پرسنل اش و آرامش او در برخورد با کودکان خاطره مثبتی برای کوچولو رقم بزند. معمولا محیط دندانپزشکی و رفتار پزشک در ذهن کودک ماندگار خواهد شد بنابراین اولین مراجعه کودک به دندانپزشک بسیار اثرگذار خواهد بود.

حس خودتان نسبت به دندانپزشک را بررسی کنید

بسیاری از مامان باباها از دندانپزشکی خاطرات بدی دارند و می‌توانند کدها منفی ناگفته‌ای در مورد صندلی دندانپزشکی منتقل کنند. از بین مامان و بابا آن کسی باید کودک را در ملاقات همراهی کند که می تواند نگرش مثبت تری نسبت به آن داشته باشد.

از دندان‌های کوچولوها مراقبت کنید

طبیعی است که کودک شما دندان‌های شیری‌اش را از دست خواهد داد، اما مراقبت مناسب از آنها به سلامت فک و لثه بچه‌ها در بلند مدت کمک کرده و دندان‌های  زیرین و فک به خوبی رشد می‌کنند و سلامت می مانند.

نکاتی درباره مراقبت از دندان‌‌های بچه‌ها

  • به کودکان آموزش دهید دو بار در روز مسواک بزنند. زمان‌های مناسب پس از صبحانه و پیش از خواب است.
  • از مسواک نرم استفاده کنید. مسواک‌های زبر لثه را خراشیده می کنند و می توانند باعث تجمع باکتری‌ها بشوند. مسواک را هر سه تا شش ماه، و یا در صورتیکه خراب شده، تعویض کنید.
  • یک مسواک کامل باید حدود ۲ تا ۵ دقیقه طول بکشید.
  • برای  استفاده از دهان‌شویه‌های حاوی فلوراید با پزشک متخصص کودکتان مشورت کنید. نوع و مقدار مصرف فلوراید به نوع آب محل زندگی شما بستگی دارد.
  • تا حد ممکن از دادن خوراکی‌های چسبناک و شیرین به بچه‌ها خودداری کنید. بعضی از انواع آبنات‌های آدامسی یا میوه‌ای شکر خالص هستند که تمام روز به سطح دندان‌ها می‌چسند.

با مراقبت کافی از دندان‌‌ها در دوران کودکی، کوچولوی شما دوران بزرگسالی خود را با لبخندی سپید و درخشان سپری می‌کند.

مراقبت از دندان‌های کودکان
اگر مفید بود امتیاز دهید.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

پمپرز اصل آلمان در ایران
از پمپرز بیشتر بخوانید
ما را دنبال کنید

وب سایت پوشک «پمپرز ایران»، با هدف رشد سالم و شاد بچهها فعالیت میکند. این وب سایت در بخشهای مختلفی مانند بارداری، نوزاد، کودک، کودک نوپا، والدین و درباره بهترین پوشک های پمپرز، نکات، توصیهها و اطلاعات زیادی در اختیار والدین به خصوص مادرها میگذارد. همچنین وب سایت پوشک پمپرز ایران، مرجع معتبری برای اطلاع از ویژگیهای مختلف بهترین پوشکهای پمپرز، راهنمای انتخاب سایزهای مناسب پوشک و نمایندگی پوشک و مراکز مورد تایید فروش پوشک پمپرزهای اصل آلمان در ایران است.

در حال حاضر سه محصول پمپرز در انواع پوشک بچه baby dry، پوشک پریمیوم، پوشک شورتی به صورت قانونی در دسترس شما هستند.