توصیه‌هایی در زمینه شیر مادر

توصیه‌هایی در زمینه شیر مادر

شیر مادر، بهترین انتخاب

شیر مادر یکی از کامل‌ترین غذاها برای نوزادان است. به همین دلیل اکثر کارشناسان و پزشکان تغذیه با شیر مادر را برای بچه‌ها توصیه می‌کنند.

شیر مادر ترکیب بی‌نظیری از آنتی بادی‌هایی است که از ابتلای کودک به بیماری‌های عفونی و واگیردار محافظت می‌کند. همچنین شیر مادر به رشد ذهنی و کاهش چاقی مفرط کوچولوها در سنین کودکی کمک می‌کند.

اگر شما هم شیر مادر را برای تغذیه کوچولویتان انتخاب کرده‌اید، توصیه‌های زیر به شما کمک می‌کند تا این کار را راحت‌تر از قبل انجام دهید:

  • اگر دلبند شما سخت سینه را به دهان می‌گیرد باید به او در این کار کمک کنید. در این شرایط صبر کنید تا دهان کودک شما کاملا باز شود، سپس به او کمک کنید تا سینه را به دهان بگیرد.
  • شکل درست به دهان گرفتن سینه این است که هاله ی رنگی اطراف نوک پستان باید داخل دهان کودک قرار بگیرد. فشاردادن این هاله ی اطراف نوک پستان است که سبب آزاد شدن شیر می‌شود.
  • هر بار شیردهی در فواصل 3 ساعته، بطور متوسط بین 20 تا 45 دقیقه طول می‌کشد.
  • برای اینکه مطمئن شوید کوچولو به اندازه کافی شیر خورده یا نه، ببینید از هر سینه چه مدت  شیر داده‌اید و سپس پوشک‌های خیس او را بشمارید.
  • در چند روز اول، باید حدود 1 تا 3 پوشک خیس در هر روز داشته باشید.
  • در این رابطه، پوشک‌های پرمیوم کر پمپرز  که دارای نشانگر رطوبت هستند، می‌تواند کمک کننده باشد.
توصیه‌هایی در زمینه شیر مادر
5 (100%) 1 رای

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

پمپرز اصل آلمان در ایران
از پمپرز بیشتر بخوانید
ما را دنبال کنید

وب سایت پوشک «پمپرز ایران»، با هدف رشد سالم و شاد بچهها فعالیت میکند. این وب سایت در بخشهای مختلفی مانند بارداری، نوزاد، کودک، کودک نوپا، والدین و درباره بهترین پوشک های پمپرز، نکات، توصیهها و اطلاعات زیادی در اختیار والدین به خصوص مادرها میگذارد. همچنین وب سایت پوشک پمپرز ایران، مرجع معتبری برای اطلاع از ویژگیهای مختلف بهترین پوشکهای پمپرز، راهنمای انتخاب سایزهای مناسب پوشک و نمایندگی پوشک و مراکز مورد تایید فروش پوشک پمپرزهای اصل آلمان در ایران است.

در حال حاضر سه محصول پمپرز در انواع پوشک بچه baby dry، پوشک پریمیوم، پوشک شورتی به صورت قانونی در دسترس شما هستند.