ورزش کردن با کوچولوها

ورزش کردن با کوچولوها

با تمرینات «من و مامان» آشنا شوید

یکی از بهترین فعالیت‌ها برای کاهش وزن، تناسب اندام و از همه مهمتر حفظ سلامتی ورزش کردن است. با این حال خیلی از مامان‌ها، بچه‌داری را بهانه می‌کنند و معتقدند مادرها به دلیل نگهداری از کوچولوها فرصت ورزش کردن ندارند. ما در این مطلب، نکاتی درباره ورزش کردن با کوچولوها ارائه کرده‌ایم. همچنین شما می‌توانید با تمرینات «من و مامان» آشنا شوید.

با هم ورزش کنید

شما با روش‌های بسیار ساده می‌توانید در کنار کوچولویتان ورزش کنید. اتفاقا این ورزش کردن برای شما دلچسب‌تر از همیشه خواهد بود. حتما لازم نیست برای ورزش کردن به باشگاه بروید و فعالیت‌های عجیب و غریب کنید. ما به شما روش‌هایی برای ساده ورزش کردن همراه با فرزندتان معرفی می‌کنیم:

پیاده‌روی

پیاده‌روی یکی از بهترین روش‌ها  برای وزن کم کردن بعد از زایمان و برگشتن به وزن طبیعی است. پیاده‌روی یکی از ورزش‌هایی است که می‌توانید به راحتی همراه با کوچولو انجام دهید. با این حال برای همراهی کردن فرزندتان با شما او باید حداقل ۶ ماهه باشد تا بتواند در کالسکه در حال حرکت صاف بنشیند. صحبت کردن با بچه و نشان دادن مناظر اطراف به او می‌تواند برایش لذت‌بخش باشد.

تمرینات من و مامان

بعضی از تمرینات ورزشی به طور خاص برای همراهی مادر و کودک با هم طراحی شده‌اند که تحت عنوان تمرینات «من و مامان» شناخته می‌شوند. مشارکت دادن بچه‌ها در تمرینات می‌تواند برای هر دو شما سرگرم‌ کننده باشد. پمپرز تعدادی از این تمرینات را به شما معرفی کرده است:

کشش رو به بالا:

روی شکم خود دراز بکشید و باسن خود را روی زمین نگهدارید و در همان حال قفسه سینه خود را به سمت آسمان بلند کنید. نوزاداتان را روی زمین و در مقابل خودتان بخوابانید و هر بار که پایین می‌آیید او را غرق در بوسه کنید.

بشین و پاشو:

بچه را به صورت نشسته بغل کنید و همراه با انقباض شکم، روی صندلی یا نیمکت پارک بنشینید و بلند شوید. این تمرین را چند بار پشت سر هم تکرار کنید.

پرس سر شانه:

صاف بایستید تا زمانی که قسمت مرکزی بدنتان درگیر شود و نوزادتان را محکم در دستتان بگیرید. او را به هوا بلند کرده و پایین بیاورد و ببوسید.

در روزهایی که فکر می‌کنید اصلاً حاضر نیستید ورزش کنید، به خودتان یادآوری کنید که نوزادتان هم به انگیزه و هوای تازه احتیاج دارد. دانستن اینکه دارید برای سلامتی او کاری انجام می‌دهید – در حالی که سعی می‌کنید وزن زایمان خود را از دست بدهید – به شما کمک می‌کند تا از خانه بیرون بروید و کمی فعالیت کنید.

ورزش کردن با کوچولوها
اگر مفید بود امتیاز دهید.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

پمپرز اصل آلمان در ایران
از پمپرز بیشتر بخوانید
ما را دنبال کنید

وب سایت پوشک «پمپرز ایران»، با هدف رشد سالم و شاد بچهها فعالیت میکند. این وب سایت در بخشهای مختلفی مانند بارداری، نوزاد، کودک، کودک نوپا، والدین و درباره بهترین پوشک های پمپرز، نکات، توصیهها و اطلاعات زیادی در اختیار والدین به خصوص مادرها میگذارد. همچنین وب سایت پوشک پمپرز ایران، مرجع معتبری برای اطلاع از ویژگیهای مختلف بهترین پوشکهای پمپرز، راهنمای انتخاب سایزهای مناسب پوشک و نمایندگی پوشک و مراکز مورد تایید فروش پوشک پمپرزهای اصل آلمان در ایران است.

در حال حاضر سه محصول پمپرز در انواع پوشک بچه baby dry، پوشک پریمیوم، پوشک شورتی به صورت قانونی در دسترس شما هستند.