پوشک کوچولوها را چطور عوض کنیم؟

پوشک کوچولوها را چطور عوض کنیم؟

آموزش مرحله به مرحله تعویض پوشک

پوشک کردن بچه‌ها یکی از مهمترین وظایف پدر و مادرها در بچه‌داری است. هر چند شاید در نگاه اول چنین چیزی اهمیتی به مراتب کمتر از وظیفه‌ای مثل تغذیه بچه‌ها داشته باشد. با این حال همین که بدانید یک انتخاب یک پوشک مطمئن و متناسب با بدن بچه‌ها و آگاهی از روش صحیح تعویض پوشک چه تاثیری در آرامش و راحتی آنها دارد، حتما به اهمیت این مسئله به اندازه سایر بخش‌های بچه‌داری پی خواهید برد.

شاید پوشک کردن بچه‌ها در اولین روزهای ورود شما به دنیای پدرانه و مادرانه کاری چالش برانگیز باشد اما با آگاه شدن از اصول اولیه آن، به سادگی این کار را انجام می‌دهید.

در این مطلب مراحل مختلف تعویض پوشک کوچولوها را برایتان شرح داده‌ایم:

1. پوشک استفاده شده را باز کنید و بین چین‌خوردگی‌های پوست نوزاد را با دستمال‌های مرطوب مخصوص پوست‌های حساس پمپرز تمیز کنید. فراموش نکنید باید قسمت‌هایی از بدن کوچولو را که زیر پوشک قرار می‌گیرند را از جلو به عقب پاک کنید.

2. مچ پای کودک را بگیرید و به آرامی بالا بیاورید و یک پوشک تمیز زیرش قرار دهید. توجه داشته باشید که کمربند رنگی پوشک باید در جلو و رو به سمت خودتان باشد.

3. پوشک را ببندید و کناره‌های کشسان آن را طوری تنظیم کنید که نه خیلی سفت و نه خیلی شل باشد، باید بتوانید دو انگشت خود را به‌راحتی بین پوشک و شکم کودک قرار دهید.

نکات مهم:

اولین مدفوع کودک شما سفت و مایل به سبز، و تقریباً قیرمانند بوده و مکونیوم نام دارد. تمیز کردن آن به‌سختی انجام می‌شود اما استفاده از دستمال‌های مرطوب مخصوص پوشک کمک زیادی به شما می‌کند.

توصیه ما به شما این است که بررسی مرتب پوشک بچه‌ها، از اهمیت زیادی برخوردار است. پس بعد از هر بار مدفوع کردن، و بعد از هر بار بیدار شدن یا غذا خوردن بچه‌ها باید پوشک را عوض کنید.

یک اتفاق بامزه در زمان تعویض پوشک پسر کوچولوها، ادرار ناگهانی آنهاست! پس اگر می‌خواهید در این زمینه غافلگیر نشوید، در زمان تعویض پوشک پسرهای فسقلی، آلت تناسلی او را با یک پوشک یا پارچه بلااستفاده بپوشانید.

یک نکته مهم در زمینه استفاده از پوشک این است که اگر پس دادن رطوبت از پوشک چند باری، تکرار شد، شاید وقت آن باشد که از سایز بزرگتری از پوشک استفاده کنید.

پمپرز اصل آلمان در ایران

پوشک کوچولوها را چطور عوض کنیم؟
4.3 (86.67%) 3 رایs

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

پمپرز اصل آلمان در ایران
از پمپرز بیشتر بخوانید
ما را دنبال کنید

وب سایت پوشک «پمپرز ایران»، با هدف رشد سالم و شاد بچهها فعالیت میکند. این وب سایت در بخشهای مختلفی مانند بارداری، نوزاد، کودک، کودک نوپا، والدین و درباره بهترین پوشک های پمپرز، نکات، توصیهها و اطلاعات زیادی در اختیار والدین به خصوص مادرها میگذارد. همچنین وب سایت پوشک پمپرز ایران، مرجع معتبری برای اطلاع از ویژگیهای مختلف بهترین پوشکهای پمپرز، راهنمای انتخاب سایزهای مناسب پوشک و نمایندگی پوشک و مراکز مورد تایید فروش پوشک پمپرزهای اصل آلمان در ایران است.

در حال حاضر سه محصول پمپرز در انواع پوشک بچه baby dry، پوشک پریمیوم، پوشک شورتی به صورت قانونی در دسترس شما هستند.