همه چیز درباره معاینات دوره‌ای بچه‌ها

همه چیز درباره معاینات دوره‌ای بچه‌ها

نکات مهم برای مراجعه به پزشک اطفال

ما بزرگترها زمانی به پزشک مراجعه می‌کنیم که بیمار شویم و برای درمان نیاز به دارو و توصیه‌های پزشک داشته باشیم. اما این مسئله در مورد بچه‌ها و به خصوص نوزادان متفاوت است چرا که آنها باید به طور مداوم مورد مراقبت‌های پزشکی قرار بگیرند تا میزان سلامت و رشد آنها بررسی شود.

بسیاری از متخصصان کودک به همه ی پدرو مادرهای جدید توصیه می‌کنند تا کودکان خود را در طول سه سال اول پس از تولدشان حداقل 12 مرتبه به معاینه ببرند.

این معاینه‌ها فرصتی در اختیارتان قرار می‌دهند تا سئوالات و موضوعات مختلف در مورد روال رشد کوچولو از پزشک معالج او بپرسید و در مورد مسیری که پیش رو دارید اطلاعات و کمک بگیرید. بنابراین سعی کنید معاینه‌های دوره‌ای کوچولو را روی نظم خاصی پیش ببرید.

بیشتر متخصصان در طول دو هفته اول تولد کوچولو از شما می‌خواهند تا دو بار یا بیشتر برای کنترل تغذیه و  مراقبت نوزادتان به ملاقات آنها بروید. این ملاقات‌های کوتاه به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید همه چیز رو به راه است. اما ملاقات‌های مرتب‌تر از یک ماهگی به بعد انجام می‌شود.

در ملاقات با پزشک اطفال، چه مواردی باید کنترل شود؟

  • در هر نوبت از ملاقات‌ها باید قد و وزن کودکتان کنترل شده تا مطمئن شوید که او از رشدی با ثبات برخوردار است و به اندازه کافی وزن گرفته است.
  • باید محیط جمجمه کودک اندازه‌گیری شود. چرا که رشد طبیعی سر، نشان دهنده رشد مغز اوست.
  • در مراقبت‌های پزشکی زمان دقیق واکسیناسیون دوره‌ای کودک باید کنترل و چک شود.
  • شما می‌توانید سوالات مربوط به رشد کودکتان، کنترل رفتارها و هر نوع تغییری در حالات جسمی و روحی او را با پزشک در میان بگذارید.
همه چیز درباره معاینات دوره‌ای بچه‌ها
اگر مفید بود امتیاز دهید.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

پمپرز اصل آلمان در ایران
از پمپرز بیشتر بخوانید
ما را دنبال کنید

وب سایت پوشک «پمپرز ایران»، با هدف رشد سالم و شاد بچهها فعالیت میکند. این وب سایت در بخشهای مختلفی مانند بارداری، نوزاد، کودک، کودک نوپا، والدین و درباره بهترین پوشک های پمپرز، نکات، توصیهها و اطلاعات زیادی در اختیار والدین به خصوص مادرها میگذارد. همچنین وب سایت پوشک پمپرز ایران، مرجع معتبری برای اطلاع از ویژگیهای مختلف بهترین پوشکهای پمپرز، راهنمای انتخاب سایزهای مناسب پوشک و نمایندگی پوشک و مراکز مورد تایید فروش پوشک پمپرزهای اصل آلمان در ایران است.

در حال حاضر سه محصول پمپرز در انواع پوشک بچه baby dry، پوشک پریمیوم، پوشک شورتی به صورت قانونی در دسترس شما هستند.