توصیه‌های کاربردی برای کمک به مامان‌های جدید

توصیه‌های کاربردی برای کمک به مامان‌های جدید

راه‌هایی برای آسان شدن بچه‌داری

مادر شدن با همه شیرینی‌هایی که دارد ممکن است که در اولین روزها شما را با چالش‌هایی رو‌ به رو کند.  خیلی از مادرها بعد از مرخص شدن از بیمارستان و قرار گرفتن در مقابل مسئولیت‌های مادرانه با سوالاتی از این قبیل رو به رو می‌شوند که « من دارم چکار می‌کنم؟ وظایف من در جایگاه مادرانه چیست و آیا من آمادگی این مسئولیت‌ها را دارم؟!»

همه این سوالات در کنار دغدغه‌ها و مسئولیت‌هایی که قبل از مادر شدن برای خانه‌داری داشتید، نگرانی‌هایی برای شما ایجاد می‌کنند. ما به شما این اطمینان را می‌دهیم که همه این سوالات و نگرانی در شروع دوران مادری طبیعی است. شما در شروع پذیرش مسئولیت‌های مادرانه‌تان به کمک نیاز دارید و باید بدانید کمک خواستن از افراد باتجربه در این زمینه هیچ ایرادی ندارد و اتفاقا گاهی آرامشی به شما می‌دهد تا در شرایط بهتری از کوچولوی دلبندتان مراقبت کنید.

ما در اینجا توصیه‌هایی برای مامان‌های جدید داریم که می‌تواند در اولین ماه‌های تولد کوچولوها در انجام مسئولیت‌های مختلف به آنها کمک کند.

وعده‌های غذایی: طبیعتا یکی از مسئولیت‌های مامان‌ها فارغ از مسئولیت‌های مادری، تهیه غذا به شکل معمول است. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم خودتان را درگیر این سوال همیشگی خانم‌ها در مورد اینکه چه چیزی بپزند، نکنید. در این رابطه به راحتی از دیگران کمک بگیرید و بپرسید که پیشنهاد دیگران برای شام شب چیست؟!

 

سرویس تحویل غذا: سعی کنید از اپلیکیشن‌های تهیه غذا و معرفی رستوران برای تهیه غذا کمک بگیرید. این اپلیکیشن‌ها در صرفه‌جویی زمان به شما کمک زیادی می‌کنند.

 

خرید اینترنتی پوشک: سعی کنید پوشک‌های کوچولو را به صورت اینترنتی تهیه کنید تا برای تهیه این وسیله مهم و ضروری برای بچه مجبور به بیرون رفتن از خانه نباشید. به عنوان مثال  انواع پوشک‌‌های پمپرز اصل آلمان از طریق سایت koodakoo.com به صورت آنلاین قابل دسترس شما هستند.

 

تهیه لیست مطالعه یا فیلم: اگر در زمان شیردهی‌ به خصوص وعده‌های دیر وقت و نیمه شب حوصله‌تان سر می‌رود یا کلافه می‌شوید لیستی از کتاب‌ها یا فیلم‌های مورد علاقه‌تان آماده کنید و زمان شیردهی را با کتاب خواندن یا فیلم دیدن خودتان را سرگرم کنید. برای شیردهی های دیروقت و نیمه شب، لیست پخش فیلم و یا لیست کتاب‌های مورد علاقه را آماده کنید.

 

امور جاری خانه: برای بخش‌های مختلف کارهای خانه مانند شستشوی لباس‌ها، جاروبرقی کشیدن، نظافت سرویس‌های بهداشتی، و مانند آنها کمک پیش‌بینی کنید. گزینه‌ی خوب دیگر، استخدام یک نفر برای انجام این امور است.

 

شستشوی ظرف‌ها: یکی از بزرگترین آیتم‌های لیست کارهای خانه شستن ظرف‌ها است. به خصوص اینکه بعد از مادر شدن تعداد زیادی از شیشه‌ها و قطعات دستگاه شیردوش نیازمند شست‌وشو و نظافت دائم هستند. سعی کنید برای شست‌وشوی ظروف از همسر یا سایر اعضای خانواده کمک بگیرید یا از ماشین‌های ظرف شویی استفاده کنید.

 

مراقبت از کودک: زمانی که می‌‌خواهید چرت کوتاهی بزنبد، برای قدم زدن بروید، دوش بگیرید یا به کارهای شخصی‌‌تان بپردازید، حتما از پدر بچه یا افرادی که به آنها اطمینان دارید برای مراقبت از کوچولو کمک بگیرید.

 

شیفت بندی کنید: سعی کنید مسئولیت‌های مربوط به بچه را با همسر یا نزدیکانتان تقسیم کنید. به عنوان مثال مسئولیت تعویض پوشک در زمان شب را به همسرتان واگذار کنید.

 

مدیریت برنامه‌ها: سعی کنید برنامه‌های قبل از مادر شدنتان را فراموش نکنید. زمانی برای پیاده‌روی، ورزش کردن، آرایشگاه رفتن و …برای خودتان در نظر بگیرید.

 

لیست وسایل ساک کودک: سعی کنید لیستی برای ساک کودک داشته باشید. زمانی که آماده بیرون رفتن از خانه می‌شوید ممکن است به دلیل عجله‌ای که دارید بعضی از چیزها را فراموش کنید. بنابراین داشتن یک لیست از وسایل ضروری و مورد نیاز کودک به شما کمک می‌کند چیزی را فراموش نکنید.

 

ساک پشتیبان داخل ماشین: برای کودک یک ساک پشتیبان یا ساک اورژانس در ماشین بگذارید که شامل: لباس اضافه، پوشک، دستمال مرطوب، شیشه‌ی شیر، پتو، اقلام مرتبط با فصل، اسباب‌بازی‌ها، کیت کمک‌های اولیه و سایر موارد است. در مواقع اضطرار، این اقلام حکم طلا را پیدا خواهند کرد.

 

یک پشتیبان همیشه در دسترس داشته باشید: سعی کنید همیشه یک فرد مطمئن به جز پدر بچه که بتوانید روی کمک او حساب کنید در دسترس داشته باشید تا در مواقع ضروری با او تماس بگیرید و او خیلی فوری خودش را به شما برساند.

 

تمرینات آرامش بخش را یاد بگیرید: چند نرمش آرامش بخش مثل تمرینات یوگا یاد بگیرید تا در زمان‌هایی که کلافه و استرسی می‌شوید آنها را انجام دهید و به آرامش برسید.

توصیه‌های کاربردی برای کمک به مامان‌های جدید
اگر مفید بود امتیاز دهید.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

پمپرز اصل آلمان در ایران
از پمپرز بیشتر بخوانید
ما را دنبال کنید

وب سایت پوشک «پمپرز ایران»، با هدف رشد سالم و شاد بچهها فعالیت میکند. این وب سایت در بخشهای مختلفی مانند بارداری، نوزاد، کودک، کودک نوپا، والدین و درباره بهترین پوشک های پمپرز، نکات، توصیهها و اطلاعات زیادی در اختیار والدین به خصوص مادرها میگذارد. همچنین وب سایت پوشک پمپرز ایران، مرجع معتبری برای اطلاع از ویژگیهای مختلف بهترین پوشکهای پمپرز، راهنمای انتخاب سایزهای مناسب پوشک و نمایندگی پوشک و مراکز مورد تایید فروش پوشک پمپرزهای اصل آلمان در ایران است.

در حال حاضر سه محصول پمپرز در انواع پوشک بچه baby dry، پوشک پریمیوم، پوشک شورتی به صورت قانونی در دسترس شما هستند.