نکات مهم بچه داری که هر مادری باید بداند

نکات مهم بچه داری که هر مادری باید بداند

برای ورود به دنیای شیرین مادرانه آماده شوید

همزمان با ورود شما به دنیای مادرانه سوالات زیادی ذهنتان را مشغول می‌کند. برای رسیدن به پاسخ این سوالات ممکن است، ده‌ها کتاب مربوط به رشد و پرورش کودکان را بخوانید و اینترنت را زیر و رو کنید. شاید حتی با جستجوهای متعدد به پاسخ مشخصی نرسید و در نهایت پزشک معالجتان را با سوالات تمام نشدنی عاصی کنید!

این نگرانی‌ها طبیعی است اما پمپرز در این مطلب سعی کرده با ارائه سه نکته اصلی و مهم، بخشی از نگرانی‌های شما را برطرف کرده و در اولین روزهای ورودتان به دنیای مادرانه کمکتان کند. پس به این نکات توجه کنید:


نشانه‌های خستگی نوزادان

شاید تصور کنید کوچولوها همزمان با خسته شدن بلافاصله به خواب می‌روند. اما این یک تصور اشتباه است. کوچولویی که بیش از حد خسته باشد، نه تنها به راحتی نمی‌خوابد بلکه بهانه‌گیر می‌شود و خیلی سخت آرام می‌گیرد. در این شرایط نباید برای خواباندن او اصرار داشته باشید و باید ترجیحتان آرام کردن کودک و بعد خواباندنش باشد. یکی از بهترین راه حل‌ها برای ‍‍پیدا کردن تفاوت خستگی و خواب آلودگی بچه این است که نشانه‌های خسته بودن کوچولویتان را پیدا کنید و قبل از اینکه بیش از حد خواب‌آلود شود او را در تخت خوابش بگذارید. به گره کردن مشت، خمیازه کشیدن، مالیدن چشم، حرکات سریع یا کشیدن گوشش توجه کنید. این‌ها نشانه‌هایی از خستگی نوزادان هستند.

با این حال کلنجار رفتن با این نشانه‌ها و کشف تفاوت خستگی و خواب‌الودگی بچه‌ها تنها مختص به چند ماه اول تولد آنهاست.وقتی که کوچولوی شما چند ماه بزرگتر شد، احتمالاً یاد می‌گیرد خودش را با سرگرمی‌هایی آرام کند و در نهایت راحت‌تر به خواب رود.

مراقب میکروب‌ها باشید

حساسیت بیش از حد برای دور کردن بچه‌ها از میکروب‌ها جز اینکه شما را کلافه کند سودی ندارد. حتی بعضی از متخصصان معتقدند که قرار گرفتن در معرض میکروب در اوایل زندگی تا حدی می‌تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن فرزندتان کمک کند. با این حال نباید خطر بیمار شدن کوچولویتان را به جان بخرید بلکه مراقبتی هوشمندانه از او در برابر میکروب‌ها داشته باشید.  این مراقبت هوشمندانه را با اصرار بر اینکه هر کسی که نوزادتان را در آغوش می‌گیرد ابتدا باید دست‌های خود را بشوید،انجام دهید. همچنین کودکتان را از افراد بیمار دور نگه دارید و به‌طور منظم خانه خود را ضدعفونی کنید. با همه این ها فراموش نکنید که وجود بعضی از میکروب‌ها اجتناب‌ناپذیر هستند و مقاومت در برابر آنها چندان فایده‌ای نخواهد داشت.

راه‌های آرامش بخش را بیابید

نوزادان همان‌طور که از نظر ظاهر و رفتار با هم متفاوتند، علایق متفاوتی هم با یکدیگر دارند. بر همین اساس ممکن است نوزادی با یک روش آرام شود و نوزادی دیگر با یک روش متفاوت دیگر.

اما معمولا یک ماساژ ملایم راه مؤثری برای تسکین اکثر نوزادان و آرام کردن آنها در زمان ناراحت بودنشان است. برای این کار کمی لوسیون را کف دستانتان بمالید تا گرم شود. با گرم شدن لوسیون در دستانتان ماساژ ملایم و نوازش را از پیشانی شروع کرده به سمت بینی، گونه‌ها و چانه او ببرید و کار را در گردنش به پایان برسانید. راه دیگر برای تسکین دادن نوزاد این است که در زمان انجام کارهای خانه، او را در آغوشی بگذارید تا نزدیکتان باشد.

به عنوان مادر، کاملاً طبیعی است که نگران باشید. فقط فراموش نکنید که غریزه مادری شما بهترین راهنمایتان است. هر بار که با چالش جدیدی رو‌به رو می‌شوید، تجربه‌ای تازه کسب می‌کنید و با اعتماد به نفس بیشتر مسیرتان در دنیای مادرانه را سپری می‌کنید.

نکات مهم بچه داری که هر مادری باید بداند
1 (20%) 1 رای

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

پمپرز اصل آلمان در ایران
از پمپرز بیشتر بخوانید
ما را دنبال کنید

وب سایت پوشک «پمپرز ایران»، با هدف رشد سالم و شاد بچهها فعالیت میکند. این وب سایت در بخشهای مختلفی مانند بارداری، نوزاد، کودک، کودک نوپا، والدین و درباره بهترین پوشک های پمپرز، نکات، توصیهها و اطلاعات زیادی در اختیار والدین به خصوص مادرها میگذارد. همچنین وب سایت پوشک پمپرز ایران، مرجع معتبری برای اطلاع از ویژگیهای مختلف بهترین پوشکهای پمپرز، راهنمای انتخاب سایزهای مناسب پوشک و نمایندگی پوشک و مراکز مورد تایید فروش پوشک پمپرزهای اصل آلمان در ایران است.

در حال حاضر سه محصول پمپرز در انواع پوشک بچه baby dry، پوشک پریمیوم، پوشک شورتی به صورت قانونی در دسترس شما هستند.