نکات و توصیه‌هایی درباره تب نوزادان

نکات و توصیه‌هایی درباره تب نوزادان

با نوزاد تب‌دار چه کنیم؟

تب کردن اتفاقی است که ممکن است برای هر کودکی پیش بیاید. بنابراین لازم است شما با نکاتی درباره برخورد با بچه‌های تب‌دار بیاموزید. معنای تب آن است که بدن کودک شما در حال مبارزه با یک عفونت است. تب به تنهایی بدین معنا نیست که کوچولو بیماری شدیدی دارد. یک تب خفیف تا متوسط بخشی از مکانیسم دفاعی برای بیماری‌های معمولی خفیف دوران کودکی است.

تب در نوزادان

هر چند تب بچه‌ها را می‌توان با کمی مراقبت کنترل کرد اما تب در نوزادان زیر دو ماه باید جدی گرفته شود. حرارت مقعدی بالای ۳۸ درجه فارنهایت دمای بالا در نظر گرفته می‌شود که برای کنترل آن برای از روش‌های اورژانسی کمک گرفت.لازم است بدانید استفاده از دماسنج داخل گوش در این سن توصیه نمی‌شود.

برای کنترل تب چه کنیم؟

در صورتیکه دمای بدن کودک شما بالاست، یک لایه از لباس‌های او را کم کنید و در فاصله 15 تا 20 دقیقه مجددا درجه حرارت او را اندازه بگیرید. در صورتیکه در این زمان فاصله، دما به حالت نرمال بازنگشت، با پزشک متخصص خود تماس بگیرید.

چه نکاتی را با پزشک در میان بگذاریم؟

اگر برای بررسی مشکل تب کودکتان با پزشک صحبت می‌کنید، احتمالا سوالاتی درباره نشانه‌های بیماری و شروع علائم تب از شما پرسیده خواهد شد. این سوالات احتمالا به شرح زیر خواهند بود.

  • آیا کودکتان به خوبی غذا می‌خورد یا خیر؟
  • نظم خوابش به هم ریخته؟
  • سایر نشانه‌های بیماری جز تب را هم دارد؟
  • در طول دو هفته گذشته در معرض بیماری قرار داشته؟

تب در کودکان بزرگتر و یا نوپا

به عنوان یک قانون کلی، تب بالای ۳۹/۵ درجه ی فارنهایت نشان دهنده بیماری در کودکان است اما اینکه کودک چقدر نشانه های بیماری را بروز می‌دهد از درجه تب مهمتر است.

در صورتیکه کودک شما بالای سه ماه دارد، اگر می خواهید تب او را پایین بیاورید، به او استامینوفن بدهید و توجه داشته باشید هیچ وقت از آسپرین برای پایین آوردن تب کودک استفاده نکنید. حمام گرم هم راهکار خوبی برای پایین آوردن تب بچه‌هاست.

نکات و توصیه‌هایی درباره تب نوزادان
اگر مفید بود امتیاز دهید.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

پمپرز اصل آلمان در ایران
از پمپرز بیشتر بخوانید
ما را دنبال کنید

وب سایت پوشک «پمپرز ایران»، با هدف رشد سالم و شاد بچهها فعالیت میکند. این وب سایت در بخشهای مختلفی مانند بارداری، نوزاد، کودک، کودک نوپا، والدین و درباره بهترین پوشک های پمپرز، نکات، توصیهها و اطلاعات زیادی در اختیار والدین به خصوص مادرها میگذارد. همچنین وب سایت پوشک پمپرز ایران، مرجع معتبری برای اطلاع از ویژگیهای مختلف بهترین پوشکهای پمپرز، راهنمای انتخاب سایزهای مناسب پوشک و نمایندگی پوشک و مراکز مورد تایید فروش پوشک پمپرزهای اصل آلمان در ایران است.

در حال حاضر سه محصول پمپرز در انواع پوشک بچه baby dry، پوشک پریمیوم، پوشک شورتی به صورت قانونی در دسترس شما هستند.