خواب نوزادان و مشکلات مربوط به آن

خواب نوزادان و مشکلات مربوط به آن

چطور کوچولوی بازیگوشم را بخوابونم؟!

نوزادان در ماه اول تولدشان، بیشتر ساعات روز را می‌خوابند. همین باعث می‌شود تا گاهی دلتنگشان شوید و حتی دوست داشته‌ باشید با کمی شیطنت آنها را از خواب بیدار کنید. با این حال همزمان با بزرگ شدنشان به دنبال راهکارهایی برای پیدا کردن یک الگوی خواب منظم برای آنها می‌گردید و  حتی شاید برای پیدا کردن این روال مناسب با مشکلاتی رو‌به‌روشدهاید. پمپرز با ارائه توصیه‌هایی که از  طریق کارشناسان کودک و مادران باتجربه به دست آورده، به دنبال ساده کردن این مشکلات برای شماست:

روال خاصی را برای خواب بچه‌ها دنبال کنید

داشتن یک زمان خواب منظم و مراحل معمول خواباندن بچه‌ها  هنگام شب، در ایجاد یک روال خواب درست نقش کلیدی دارد. اگر زمان، مکان و روال خواب به‌طور دائم تغییر کند، اضطراب و سردرگمی جایگزین زمان استراحت و خواب  مادر و کودک می‌شود. به طور کلی بعضی از نوزادان برای ایجاد یک روال منظم خواب نظم پذیر ترند اما در نهایت همه نوزادان با راهکارهای مختلفی می‌توانند به یک روال منظم برای خوابشان برسند. پس پیدا کردن این زمان‌بندی مناسب برای خواب دلبندتان هنر شما به عنوان مادر اوست!

روال خواب کودکتان را کشف کنید

برای منظم کردن زمان بندی خواب کوچولوها، می‌توانید از راهکارهای مختلفی کمک بگیرید. گاهی حمام کردن، دراز کشیدن، داستان خواندن، یا پخش یک آهنگ آرامش بخش می‌تواند به خواباندن بچه‌ها در زمان مشخص کمک کند. امتحان کردن این راهکارها ارزش رسیدن به یک روال منظم برای خواب بچه‌ها را دارد چرا که  هدایت کردن نوزاد به روال مشخص خواب باعث می‌شود تا منظم خوابیدن به عادت او در زمان بزرگسالی هم منجر شود.

از جدایی بچه‌ها هنگام خواب نترسید

برای بعضی از مادرها خواباندن نوزاد در تخت خودش هنگام خواب شبانه به معنی جدا شدن از او است. این کار به‌خصوص وقتی تمام طول روز را با او گذرانده باشید گاهی برایتان سخت است. با این حال کنار آمدن با این جدایی موقت از بچه‌ها، تمرینی برای مقاوم شدن شما به عنوان پدر و مادر در برابر مشکلاتی است که احتمالا  در طول مسیر رشد کودکتان با آنها درگیر خواهید بود.

خواب نوزادان و مشکلات مربوط به آن
اگر مفید بود امتیاز دهید.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

پمپرز اصل آلمان در ایران
از پمپرز بیشتر بخوانید
ما را دنبال کنید

وب سایت پوشک «پمپرز ایران»، با هدف رشد سالم و شاد بچهها فعالیت میکند. این وب سایت در بخشهای مختلفی مانند بارداری، نوزاد، کودک، کودک نوپا، والدین و درباره بهترین پوشک های پمپرز، نکات، توصیهها و اطلاعات زیادی در اختیار والدین به خصوص مادرها میگذارد. همچنین وب سایت پوشک پمپرز ایران، مرجع معتبری برای اطلاع از ویژگیهای مختلف بهترین پوشکهای پمپرز، راهنمای انتخاب سایزهای مناسب پوشک و نمایندگی پوشک و مراکز مورد تایید فروش پوشک پمپرزهای اصل آلمان در ایران است.

در حال حاضر سه محصول پمپرز در انواع پوشک بچه baby dry، پوشک پریمیوم، پوشک شورتی به صورت قانونی در دسترس شما هستند.