توصیه‌هایی در مورد روش‌های منسوخ شده در مراقبت از بچه‌ها

توصیه‌هایی در مورد روش‌های منسوخ شده در مراقبت از بچه‌ها

باورهای اشتباه در تربیت کوچولوها

همزمان با به دنیا آمدن کوچولوی شما، توصیه‌هایی از طرف خانواده، دوستان و سایر اطرافیان درباره شیوه‌های مراقبت و تربیت بچه‌ها به سمت شما روانه می‌شود. گاهی این توصیه‌ها حاصل تجربه‌هایی است که پدر و مادرهای قدیمی‌تر از مراقبت فرزندانشان به دست آورده‌اند و قطعا این توصیه‌ها در نگهداری از کودک به شما کمک می‌کند. با این‌ حال در بین این توصیه‌ها ممکن است نکاتی وجود داشته باشد که از نظر روانشناسان و متخصان اطفال منسوخ شده‌اند. بنابراین بهتر است روش‌های مراقبت از بچه‌ها را از طریق سایت‌ها و کتاب‌های به روز و زیر نظر متخصصین معتبر دنبال کنید. در این مطلب شما را با مواردی از این روش‌های منسوخ شده آشنا کرده‌ایم.

بغل‌کردن باعث لوس شدن بچه‌ها نمی‌شود!

نوزادها معمولا زمانی گریه می‌کنند که نیازی دارند. نیاز به تعویض پوشک، گرسنگی، خستگی و بیماری همه از دلایل متداول گریه بچه‌ها هستند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که نیاز به درآغوش کشیده شدن هم از جمله نیازهای مهم نوزادان است و نه تنها باعث لوس شدن بچه‌ها نمی‌شود، بلکه به آرامش و حس امنیت آنها کمک زیادی می‌کند. در حقیقت، هرچه شما در برطرف کردن نیازهای کودکتان پیش از 6 ماهگی‌اش بهتر عمل کرده باشید، او در زندگی آینده‌اش کمتر مطالبه‌گر خواهد بود. بنابراین برای بغل کردن بچه‌ها، منتظر گریه آنها نباشید. قبل از اینکه آنها این نیاز ضروری‌شان را به شما یادآوری کنند، خودتان برای در آغوش کشیدن آنها اقدام کنید و مطمئن باشید این ابراز محبت کردن نه آنها را لوس می‌کند نه بغلی!

بچه‌ها برای خوابیدن نیاز به سکوت مطلق ندارند

بچه‌ها از دوران جنینی به شنیدن صداهای پس زمینه عادت پیدا می‌کنند. آنها از همان دوران و در بین فعالیت‌های روزانه  و گفت‌وگوهای مادرشان می‌خوابند و به شنیدن همه این صداها عادت دارند.جالب اینکه حتی صداهای همهمه‌‌ مانندی مثل صدای جاروبرقی می‌تواند به خواب کوچولوها کمک کند. بنابراین نه تنها لازم نیست در زمان خواب بچه‌ها فضای خانه را در  سکوت مطلق ببرید بلکه می‌توانید با خیال راحت بخشی از کارهای روزانه‌ خود را در این زمان انجام دهید.

بچه‌ها برنامه غذایی ندارند

زمانی این باور وجود داشت که پس از ورود نوزاد به خانه، باید هر ۴ ساعت به او شیر داد. مبنای این باور آن بود که  نیاز بچه به شیر خوردن در فواصل کوتاه، نوعی بهانه‌گیری از طرف اوست و حتی باعث لوس‌شدنش می‌شود. از سوی دیگر   عده‌ای معتقد بودند که زیاد شیر خوردن بچه‌ها، احتمال ابتلا به عفونت‌های دستگاه گوارش را بالا می‌برد. اما امروزه، بسیاری از متخصصان بر این باورند که در مسیر پاسخگویی به نیازهای کودکتان، خود کودک باید هدایتگر شما باشد. این جمله به این معناست که نوزادان زمان بندی مشخصی برای شیر خوردن ندارند و هر زمانی که نیاز به شیر داشته باشند، باید به آنها شیر داد.

توصیه‌های مرتبط با تربیت کودک حتما در طول زمان پیشرفت‌های زیادی داشته‌اند، اما یک موضوع در مورد پدر و مادر بودن هیچ گاه تغییر نمی کند. این یک حقیقت است که شما خواهان شادی و سلامتی کودکتان هستید. پس فراموش نکنید شما بهتر از هر شخص دیگری کودکتان و نیازهایش را می‌شناسید.

توصیه‌هایی در مورد روش‌های منسوخ شده در مراقبت از بچه‌ها
5 (100%) 1 رای

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

پمپرز اصل آلمان در ایران
از پمپرز بیشتر بخوانید
ما را دنبال کنید

وب سایت پوشک «پمپرز ایران»، با هدف رشد سالم و شاد بچهها فعالیت میکند. این وب سایت در بخشهای مختلفی مانند بارداری، نوزاد، کودک، کودک نوپا، والدین و درباره بهترین پوشک های پمپرز، نکات، توصیهها و اطلاعات زیادی در اختیار والدین به خصوص مادرها میگذارد. همچنین وب سایت پوشک پمپرز ایران، مرجع معتبری برای اطلاع از ویژگیهای مختلف بهترین پوشکهای پمپرز، راهنمای انتخاب سایزهای مناسب پوشک و نمایندگی پوشک و مراکز مورد تایید فروش پوشک پمپرزهای اصل آلمان در ایران است.

در حال حاضر سه محصول پمپرز در انواع پوشک بچه baby dry، پوشک پریمیوم، پوشک شورتی به صورت قانونی در دسترس شما هستند.