چهار دست و پا رفتن بچه‌ها با بازی‌های جذاب

چهار دست و پا رفتن بچه‌ها با بازی‌های جذاب

تفریح  کنیم و  یاد بگیریم!

یکی از شیرین‌ترین مراحل رشد بچه‌ها، چهار دست و پا رفتن آنهاست. قبل از اینکه کوچولوی شما اولین قدم‌هایش را بردارد، چهاردست و پا رفتن یکی از مهم‌ترین و هیجان‌انگیزترین مراحل رشدش به حساب می‌آید. این کار جزو اولین حرکات جدی کودک به حساب می‌آید و به همین دلیل برای شما هم جذاب است. در این راه شما میتوانید کارهای زیادی برای تشویق کوچولوتون انجام دهید. ما به شما بازی‌هایی معرفی می‌کنیم که از طریق آنها به چهار دست و پا رفتن کوچولوها کمک کنید. با این کارها لحظات لذت‌ بخشی برای شما و فرزند دلبندتان رقم می‌خورد و عشق به معنای واقعی بین شما جریان پیدا می‌کند.

بیایید چهار دست و پا رفتن را شروع کنیم!

اکثر بچهها در سن 7 تا 10 ماهگی شروع به چهار دست و پا رفتن می‌کنند، اما بعضی اوقات ممکن است این زمان برای بچه‌های مختلف دیرتر یا زودتر اتفاق بیفتد.

یکی از بهترین کارهایی که میتواند به بچه در شروع چهار دست و پا رفتن کمک کند، گذاشتن او به روی شکمش است. البته فراموش نکنید که این کار باید با نظارت شما همراه باشد. این کار عضلات شکمی، پشت و گردن بچه را قوی میکند تا او بتواند کم کم چهار دست و پا برود. اکثر بچهها حوالی 1 ماهگی میتوانند برای مدت کوتاهی روی شکم خود بمانند. البته اوایل بچهها خیلی طرفدار این کار نیستند، اما برای دفعات اول سعی کنید با زمان های کوتاه 1 تا 2 دقیقهای روی یک سطح نرم و صاف شروع کنید. وقتی کودک روی شکم دراز میکشد و بعد سعی میکند خودش را به یک اسباب بازی یا صورت شما برساند، در واقع در حال انجام یک ورزش کوچک برای قوی تر کردن خودش است. این کار او را برای چهار دست و پا رفتن آماده میکند.

بازیهای سرگرم کننده

حالا که کوچولوی شما شروع به چهار دست و پا رفتن کرده، بازیهای زیادی هستند که میتوانید با او انجام دهید و از آنها لذت ببرید. با این کار، اعتماد به نفس کودک شما در چهار دست و پا رفتن هم بیشتر شده و احتمالا به او  هم خوش میگذرد.

  • بچه‌ها درست مثل بزرگ‌تر‌ها، عاشق تصویر خودشان هستند، پس یک آینه بی خطر را مقابل او قرار دهید. با این کار فسقلی سعی می‌کند تا خودش را به آینه برساند و آن را بردارد. وقتی هم که آینه را به عقب ببرید، سعی میکند به سمتش چهار دست و پا برود.
  • یکی از اسباب بازیهای مورد علاقهاش مانند توپ یا قطار که میچرخد را بردارید و درست کمی جلوتر از دستش قرار دهید. وقتی اسباب بازی دور میشود، او سعی می‌کند به دنبالش چهار دست و پا برود.
  • یک بازی کوچک دیگر، خود شمایید. سعی کنید بچه را در خانه دنبال کنید. او هم هیجان زده شده و سعی میکند از دست شما فرار کند!
  • روی زمین بنشینید و توپ را به سمتهای مختلف قل دهید. این کار به بچه کمک میکند تا یاد بگیرد جهت چهار دست و پا رفتنش را عوض کند.
  • اشیای مختلف مانند پلاستیک، فوم، کاغذ و … را روی زمین بگذارید. این کار  بچه را تشویق میکند تا به سمت آنها رفته و با کنجکاوی اشیا را بررسی کند.

عملیات تعقیب و گریز برای عوض کردن پوشک!

وقتی بچه شروع به چهار دست و پا رفتن میکند، عوض کردن پوشکش تبدیل به یک چالش جالب میشود. چنین کار ساده ای از این به بعد با دنبال کردن او در خانه همراه خواهد شد. پوشک‌های شورتی می تواند کمک کند تا او را سریع عوض کنید. با این کار او همیشه تمیز میماند و میتواند بلافاصله دوباره به گشت و گذارش در خانه ادامه د هد.

چهار دست و پا رفتن بچه‌ها با بازی‌های جذاب
اگر مفید بود امتیاز دهید.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

پمپرز اصل آلمان در ایران
از پمپرز بیشتر بخوانید
ما را دنبال کنید

وب سایت پوشک «پمپرز ایران»، با هدف رشد سالم و شاد بچهها فعالیت میکند. این وب سایت در بخشهای مختلفی مانند بارداری، نوزاد، کودک، کودک نوپا، والدین و درباره بهترین پوشک های پمپرز، نکات، توصیهها و اطلاعات زیادی در اختیار والدین به خصوص مادرها میگذارد. همچنین وب سایت پوشک پمپرز ایران، مرجع معتبری برای اطلاع از ویژگیهای مختلف بهترین پوشکهای پمپرز، راهنمای انتخاب سایزهای مناسب پوشک و نمایندگی پوشک و مراکز مورد تایید فروش پوشک پمپرزهای اصل آلمان در ایران است.

در حال حاضر سه محصول پمپرز در انواع پوشک بچه baby dry، پوشک پریمیوم، پوشک شورتی به صورت قانونی در دسترس شما هستند.