نکاتی درباره سه ماهه دوم بارداری

نکاتی درباره سه ماهه دوم بارداری

راه‌هایی برای ساده‌تر شدن بحران‌های میانه بارداری

برای رسیدن به سه ماهه دوم بارداری به شما تبریک می‌گوییم. در این دوره شما سختی‌های ماه‌های اول بارداری را پشت سر گذاشته‌اید و وارد مرحله تازه‌ای در این دوران شیرین می‌شوید. بسیاری از مادران معتقدند این سه ماهه راحت‌ترین دوران کل بارداری است. معمولا تهوع صبحگاهی کمتر می‌شود و شما انرژی بیشتری در مقایسه با 13 هفته‌ اولیه بارداری پیدا می‌کنید.
با این حال ممکن است شما در این دوره با مشکلاتی از جمله یبوست، همورویید و دردهای شکمی رو به رو شوید. پمپرز برای کنار آمدن شما با این مشکلات طبیعی، توصیه‌هایی دارد.
مقابله با یبوست
تغییرات هورمونی در دوران بارداری فعالیت انقباضی دستگاه گوارشی شما را کاهش می‌دهد. همچنین، به موازات رشد کوچولو، او به روده‌ بزرگ شما فشار می‌آورد. همه‌ی اینها می توانند منجر به یبوست شوند.
اما جای نگرانی نیست! تغییراتی کوچک در رژیم غذایی‌تان میتواند کمک بزرگی به بهبود فعالیت‌های گوارشی درون روده شما کند:

– سعی کنید روزانه حداقل ۸ لیوان آب بنوشید.

– از فیبرها مثل آلوها، غلات و سالاد بیشتر در رژیم خود استفاده کنید.

– برای بهبود جریان خون در اندام‌هایتان روزانه حداقل 15 دقیقه پیاده‌روی کنید.

– از ملین‌های سنتی بدون مشورت با پزشک متخصص خود استفاده نکنید.

همورویید بارداری

همورویید یا افزایش قطر رگ‌ها در راست‌روده یا همان بخش انتهایی روده‌ بزرگ در دوران بارداری، بیشتر به‌دلیل افزایش فشار بر این ناحیه به وجود می‌آید. از آنجا که همورویید معمولا با رشد کودک درون شکم مادر باردار وخیم‌تر می‌شود، درمان آن با مشاهده‌ اولین نشانه‌های ناراحتی می‌تواند کمک بزرگی به کنترل آن در مراحل بعدی کند:
گرفتن حمام گرم می تواند به کاهش درد همورویید کمک کند.
از ایستادن طولانی اجتناب کنید. قرار گرفتن در وضعیت ایستاده برای مدت طولانی می‌تواند باعث اختلال در جریان خون شود که نتیجه‌ آن بدتر شدن همورویید است.
پیشگیری از یبوست هم می‌تواند کمک کننده باشد. هرچه برای دفع مدفوع تلاش کمتری نیاز داشته باشید ( و مدفوع شما نرم‌تر باشد) بهتر است.
در صورتیکه هیچ‌کدام از این تلاش‌های شما نتیجه بخش نبود، از پزشک متخصص خود بخواهید برای شما دارو تجویز کند.

دردهای شکمی

در صورتیکه در ناحیه‌ کشاله‌ ران خود احساس گرفتگی یا درد دارید، امکان دارد دلیل آن درد رباط گرد در ناحیه رحم باشد. هم‌زمان با رشد رحم، رباط‌هایی که وظیفه‌شان نگه‌داشتن رحم سرجایش است با کشیدگی روبرو می‌شوند. این کشیدگی می‌تواند در بعضی از مادران باردار، ایجاد درد کند.
متاسفانه، کار زیادی برای تخفیف این درد نمی‌توان انجام داد. در صورتیکه درد شدید شد، با پزشک متخصص خود تماس بگیرید. هر چند درد در ناحیه‌ کشاله‌ ران و شکم در طول دوران بارداری تا حدی طبیعی است اما شدید شدن این دردها می‌تواند نشانه‌ مشکلات دیگری باشد. پس باید از عدم دخالت دلایل جدی‌تر در ایجاد این درد اطمینان حاصل کرد.
علی‌رغم ناراحتی‌های معدودی که ممکن است در طول سه ماهه‌ دوم بارداری تجربه کنید، به اعتقاد بسیاری از خانم‌ها که تجربه مادر شدن را داشته‌اند، این سه ماهه بهترین دوران بارداری است.

نکاتی درباره سه ماهه دوم بارداری
5 (100%) 1 رای

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

پمپرز اصل آلمان در ایران
از پمپرز بیشتر بخوانید
ما را دنبال کنید

وب سایت پوشک «پمپرز ایران»، با هدف رشد سالم و شاد بچهها فعالیت میکند. این وب سایت در بخشهای مختلفی مانند بارداری، نوزاد، کودک، کودک نوپا، والدین و درباره بهترین پوشک های پمپرز، نکات، توصیهها و اطلاعات زیادی در اختیار والدین به خصوص مادرها میگذارد. همچنین وب سایت پوشک پمپرز ایران، مرجع معتبری برای اطلاع از ویژگیهای مختلف بهترین پوشکهای پمپرز، راهنمای انتخاب سایزهای مناسب پوشک و نمایندگی پوشک و مراکز مورد تایید فروش پوشک پمپرزهای اصل آلمان در ایران است.

در حال حاضر سه محصول پمپرز در انواع پوشک بچه baby dry، پوشک پریمیوم، پوشک شورتی به صورت قانونی در دسترس شما هستند.