لذت خانه‌داری با همکاری کوچولوها

لذت خانه‌داری با همکاری کوچولوها

روی فسقلی‌ها حساب کنید!

یکی از جذابیت‌های بچه‌داری، انجام کارهای خانه با همکاری آنها و البته در کنار آنهاست. این کار در نوع خودش یک بازی برای بچه‌ها و بهانه‌ای برای آموزش مسئولیت پذیری به آنهاست. دکتر سوزان دیکسون پزشک اطفال و متخصص بهداشت عمومی توصیه‌های جالبی در این زمینه برای شما دارد:

بچه‌ها در شروع دوره نوپایی علاقه زیادی به تقلید کارهای بزرگترها به خصوص پدر و مادرشان پیدا می‌کنند. این کار به آنها احساس مفید بودن می‌دهد و باعث می‌شود بزرگ شدنشان را باور کنند. اگر شما هم به این علاقه در کوچولوهایتان پی برده‌اید پس وقت آن رسیده تا از همکار کوچکتان برای انجام کارهای خانه کمک بگیرید.

ممکن است در ابتدا کمک کردن بچه‌ها خرابی‌هایی به بار بیاورد و حتی انجام کارهای خانه با کمک‌های او حداقل دو برابر بیشتر از حد معمول طول بکشد. اما در این لحظات به این فکر کنید که در دراز مدت، مشارکت او به شکل‌های زیادی مفید است.

کمک کردن بچه‌ها در کارهای خانه علاقه بر اینکه حس لذت بخشی را به شما هدیه می‌کند، به کودکتان هم احساسی از غرور که ناشی از مسئولیت پذیری او در کارهای خانوادگی است می‌بخشد. کودکی که در سن کم مسئولیت پذیری را یاد می‌گیرد، در آینده هم به عنوان یک شهروند مسئولیت پذیر خودش را به جامعه معرفی می‌کند.

کارهایی که برای بچه‌ها مجاز هستند

 در سپردن کارهای خانه به بچه‌ها نباید این نکته را فراموش کنید که قرار نیست کوچولوی شما در کارهای سنگین خانه کمک حالتان باشد اما در این سن، کودک شما باید بتواند در موارد زیر به شما کمک کند:

  • گردگیری
  • آب دادن به گلها
  • روی هم قرار دادن لباس‌ها
  • گرفتن خاک‌انداز در زمانی که خانه یا حیاط را جارو می‌کنید.

در نهایت این نکته را هم مدنظر قرار دهید که شما انتظار ندارید او به تنهایی کار کند و کوچولوی شما در تمام مراحل کاری که انجام می‌دهد، به شما نیاز دارد.

لذت خانه‌داری با همکاری کوچولوها
اگر مفید بود امتیاز دهید.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

از پمپرز بیشتر بخوانید
ما را دنبال کنید

وب سایت ایرانی برند «پمپرز»، با هدف رشد سالم و شاد بچه‌ها فعالیت می‌کند. این وب سایت در بخش‌های مختلفی مثل بارداری، نوزاد، کودک، کودک نوپا، والدین و درباره پمپرز، نکات، توصیه‌ها و اطلاعات زیادی در اختیار والدین به خصوص مادرها می‌گذارد. همچنین وب سایت ایرانی پمپرز، مرجع معتبری برای اطلاع از ویژگی‌های مختلف پوشک‌های پمپرز، راهنمای انتخاب سایزهای مناسب و مراکز مورد تایید فروش پوشک‌های پمپرزهای اصل آلمان است.

در حال حاضر سه محصول پمپرز در انواع پوشک بچه baby dry، پوشک پریمیوم، پوشک شورتی به صورت قانونی در دسترس شما هستند.