توصیه‌هایی برای ماساژ بچه‌ها

توصیه‌هایی برای ماساژ بچه‌ها

فواید نوازش کردن کوچولوها

نوزادها از رحم مادرشان که محیطی گرم و بسته است به محیطی سرد و بزرگ وارد شده‌اند و طبیعی است که در این محیط احساس ناامنی داشته باشند. در چنین شرایطی تماس نزدیک پدر و مادر با آنها و نوازش شدنشان حالتی مشابه امنیت داخل رحم را برای او بوجود می آورد و انتقال بچه به جهان بیرون را تحمل پذیرتر و امن‌تر می‌کند.

  • نوازش شدن به کودک شما حس امنیت و تحت حمایت بودن می‌دهد.
  • به آرام شدن کودک شما کمک می‌کند.
  • می‌تواند به رشد و تکامل کودک شما کمک کند.
  • به توسعه رابطه با شما کمک می‌کند.

اطمینان از یک ماساژ آرام بخش برای بچه‌ها

توصیه‌های زیر خیال شما را بابت اصولی بودن یک ماساژ آرام بخش برای کوچولویتان راحت می‌کند.

مطمئن شوید اتاق گرم است

برای شروع ماساژ کوچولو یک محل مطمئن و ایمن پیدا کنید. بسیاری از افراد به سادگی یک پتوی نرم روی زمین پهن می‌کنند و کوچولو را روی آن می‌‌خوابانند. با توجه به اینکه در زمان ماساژ دادن بچه لباسی به تن ندارد، مطمئن شوید که دمای اتاق برای او مناسب است.

ماساژ با روغن

هر چند استفاده از روغن در زمان ماساژ دادن کوچولوها الزامی نیست، اما شما می‌توانید از روغن‌های مخصوص پوست بچه برای این کار استفاده کنید. اگر از روغن استفاده می‌کنید، مقدار کمی از یک روغن بدون عطر واسانس تند را کف یک دست خود بریزید و دو دست خود را به هم بمالید تا روغن، پیش از تماس با پوست بچه گرم شود. اگر روغن بچه در دسترستان نیست، روغن‌های طبیعی مثل روغن زیتون و بادام هم برای این کار مناسب هستند. در زمان استفاده از روغن‌ها باید بیشتر از قبل مراقب باشید چرا که بدن بچه‌ها پس از چرب شدن لغزنده می‌شود و کنترل آنها وقتی که بغلشان می‌کنید سخت‌تر است.

شروع ماساژ از پاها

ماساژ دادن را از پاهای بچه شروع کنید و با نوازش‌های ملایم، دستان خود را به سمت بالا و قسمت‌های سینه و گردن او حرکت دهید.

زمانی که نوبت به بالا تنه کوچولو رسید، پاهای او را با یک پتو بپوشانید و بلوزش را از تن او را خارج کنید.

فقط تا زمانی که به نظر می رسد کودکتان از ماساژ لذت می برد به آن ادامه دهید و با هم خوش بگذرانید!

هرچه تماس شما با کودکتان نزدیک تر باشد، پیوندتان با او بهتر خواهد بود. هر زمان که او را لمس می‌کنید یا ماساژ می‌دهید، کودکتان حس حمایت و امنیت می‌کند. علاوه بر این ماساژ دادن کوچولو برای شما هم لذت بخش است.

توصیه‌هایی برای ماساژ بچه‌ها
اگر مفید بود امتیاز دهید.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

از پمپرز بیشتر بخوانید
ما را دنبال کنید

وب سایت ایرانی برند «پمپرز»، با هدف رشد سالم و شاد بچه‌ها فعالیت می‌کند. این وب سایت در بخش‌های مختلفی مثل بارداری، نوزاد، کودک، کودک نوپا، والدین و درباره پمپرز، نکات، توصیه‌ها و اطلاعات زیادی در اختیار والدین به خصوص مادرها می‌گذارد. همچنین وب سایت ایرانی پمپرز، مرجع معتبری برای اطلاع از ویژگی‌های مختلف پوشک‌های پمپرز، راهنمای انتخاب سایزهای مناسب و مراکز مورد تایید فروش پوشک‌های پمپرزهای اصل آلمان است.

در حال حاضر سه محصول پمپرز در انواع پوشک بچه baby dry، پوشک پریمیوم، پوشک شورتی به صورت قانونی در دسترس شما هستند.