توصیه‌هایی برای سفر کردن با کوچولوها

توصیه‌هایی برای سفر کردن با کوچولوها

راهنمای سفر با بچه‌ها

از زمانی که فسقلی تازه وارد به جمع خانوادگی‌تان اضافه می‌شود، شما یک همسفر تازه برای سفرهای خاطره‌انگیزتان پیدا خواهید کرد. هر چند سفر رفتن با نوزادان در ماه‌های اول تولدشان نیازمند به مراقبت بیشتری است اما پس از مدتی کوچولو همسفر خوبی برایتان خواهد بود. برای هرچه بیشتر لذت بردن از سفر خانوادگی‌تان همراه با دلبندتان توصیه‌هایی برایتان داریم:

آب، لازم و ضروری برای سفر

یکی از وسایلی که در طول سفر باید همیشه همراهتان باشد، آب است. اگر کوچولو از شیر مادرش تغذیه می‌کند، حتما باید یک بطری آب در دسترس مادر باشد چرا که سفر و شیردهی مادر را بسیار تشنه می‌کند. همچنین اگر مجبور به استفاده از شیر خشک برای تغذیه بچه هستید باید یک بطری آب معدنی یا آب جوشیده همراه داشته باشید. آب به جز مصرف خوراکی برای نظافت کوچولو هم ضروری است. شاید در طول سفر لازم باشد دست‌های بچه‌ را پاک کنید و صورتش را بشویید. بنابراین همراه داشتن آب در طول سفر یکی از ضروریات است.

نظافت در طول سفر

رعایت نظافت در طول سفر هم برای خودتان و هم برای کوچولو بسیار مهم است. به همین دلیل است که دستمال‌های مرطوب مخصوص کودک از الزامات سفر هستند. آنها نه تنها برای عوض کردن پوشک کودک، بلکه برای تمیز کردن دست همه اعضای خانواده به کارتان می‌آیند و احتمال انتقال آلودگی را کاهش می‌دهند.

نکته مهم دیگر برای رعایت نظافت در طول سفر اطمینان از تمیز بودن محل تعویض پوشک کوچولو است. بنابراین قبل و بعد از هر بارتعویض پوشک در مکان‌های عمومی، حتما محل تعویض پوشک را تمیز کنید.

سعی کنید در طول سفر کوچولو را از افراد بیمار به خصوص سرما خورده سیگاری دور نگه دارید.

استراحت و خواب کافی را فراموش نکنید

درست است که در سفر بیشتر سرگرم تفریح هستید و می‌خواهید از تمام وقتتان استفاده کنید اما باید به این نکته توجه داشته باشید که سفر کردن نباید اختلالی در روال خواب و استراحت کوچولو ایجاد کند. پیش از شروع سفر، بچه را برای چند شب یا چند چرت روزانه داخل تخت خواب قابل حمل یا کریرش بخوابانید تا پیش از راهی شدن، به آن عادت کند.

ایمنی بچه‌ها در سفرهای دریایی

سفر دریایی با کشتی یا قایق همراه با نوزادان توصیه نمی‌شود با این حال اگر با کودک بزرگتری به سفر دریایی می‌روید حتما جلیقه نجاتی برای او همراه داشته باشید. این خیلی مهم است که شما جلیقه سایز مناسب کوچولو را به همراه داشته باشید و روی پیداکردن سایز مناسب در مقصد حساب نکنید.

اگر از قبل برای سفر آماده باشید، سفر کردن با کوچولوها از آن چیزی که تصور می‌کنید برایتان آسان‌تر می‌شود. کافی است ذهن خود را باز نگه دارید، و توجه به نیازهای کوچولو را از یاد نبرید.

توصیه‌هایی برای سفر کردن با کوچولوها
1 (20%) 1 رای

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را بنویسید

پمپرز اصل آلمان در ایران
از پمپرز بیشتر بخوانید
ما را دنبال کنید

وب سایت پوشک «پمپرز ایران»، با هدف رشد سالم و شاد بچهها فعالیت میکند. این وب سایت در بخشهای مختلفی مانند بارداری، نوزاد، کودک، کودک نوپا، والدین و درباره بهترین پوشک های پمپرز، نکات، توصیهها و اطلاعات زیادی در اختیار والدین به خصوص مادرها میگذارد. همچنین وب سایت پوشک پمپرز ایران، مرجع معتبری برای اطلاع از ویژگیهای مختلف بهترین پوشکهای پمپرز، راهنمای انتخاب سایزهای مناسب پوشک و نمایندگی پوشک و مراکز مورد تایید فروش پوشک پمپرزهای اصل آلمان در ایران است.

در حال حاضر سه محصول پمپرز در انواع پوشک بچه baby dry، پوشک پریمیوم، پوشک شورتی به صورت قانونی در دسترس شما هستند.